#1. Що таке 4G?

4G — це четверте покоління мобільного зв’язку. Формальною датою появи 4G став 2008 рік, коли Міжнародний союз електрозв’язку встановив для нього стандарти. Відповідно цим стандартам, швидкість зв’язку для рухомих об’єктів (смартфони, планшети) повинна становити не менше 100 Мбіт/с, а для статичних (точки доступу) — не менше 1 Гбіт/с.

У 2008 році ці показники були недосяжними для телеком-компаній. Стандарти 4G стали умовної метою, точкою в майбутньому, куди повинні були прагнути технології.

#2. Що таке LTE?

Протягом наступних декількох років компанії працювали над тим, щоб наблизитися до цих швидкостей. Так з’явився LTE (Long Term Evolution — «довгострокова еволюція») — новий стандарт зв’язку, який спочатку позиціонувався як покращений 3G.

Втім, Міжнародний союз електрозв’язку вирішив, що стандарт LTE можна позначати як 4G, якщо він пропонує істотні поліпшення в порівнянні з минулим поколінням зв’язку. Компанії відразу ж почали рекламувати свій зв’язок як 4G LTE, використовуючи маркетингову виверт, яка дозволяла їм говорити про «новому поколінні», так і не досягнувши його стандартів.

Якщо перефразувати, уявіть, що Ілон Маск оголосив про висадку на Марсі, хоча насправді лише наблизився до нього на більш просунутому космічному кораблі.

Тому LTE — це насправді лише покращений 3G. Цей стандарт відповідає тільки деяким вимогам 4G, тому не може називатися зв’язком четвертого покоління.

#3. Є ще LTE-A

Стандарт, який дійсно можна вважати справжнім 4G називається LTE Advanced (LTE-A). У 2012 році це офіційно прирзнал той же Міжнародний союз електрозв’язку. LTE Advanced відповідає всім вимогам 4G, зокрема, відповідає показникам по швидкості.

Втім, важливо зазначити, що зв’язок в пристроях, підключених до LTE-A може лише теоретично досягати необхідні 100 Мбіт/с і 1 Гбіт/с. За словами телеком-експерта Романа Хіміча, такі швидкості смартфон з LTE-A може досягати лише в лабораторних умовах. «В реальності канальний ресурс ділиться між безліччю абонентів, тому фактичні швидкості передачі даних зовсім-зовсім інші», — зазначає Хіміч. Але це не скасовує того факту, що LTE-A формально виступає стандартом четвертого покоління.

Відмінностей між LTE і LTE Advanced трохи — куди менше, ніж між ними і 3G. Головна особливість «просунутого» LTE — агрегація несучих частот, тобто використання декількох частот одночасно. Це дозволяє, зокрема, збільшити швидкість передачі даних.

#4. Що буде в Україні?

Представники «Київстар» розповіли редакції AIN.UA, що для запуску 4G зв’язку в Україні компанія буде використовувати технологію LTE Advanced. У Vodafone відзначили, що параметри якості і швидкості мережі оператора «будуть дуже близькі» до LTE-A. Раніше в lifecell також розповідали, що мережа буде розгортатися на стандарті LTE Advanced. У телеком-оператора називають цей стандарт 4.5 G, але насправді це звичайний 4G.

Важливо розуміти, що стандарт LTE Advanced підтримують тільки смартфони з показником LTE Cat 6 і вище. Це не всі телефони на ринку. Наприклад, LTE Cat 6 і вище не підтримують iPhone до моделі 6S.

#6. Яке обладнання вибрати?

Чим ближче запуск 4G в Україні тим більше людей замислюються питанням, яке обладнання вибрати для роботи в 4G?!
про це ми розповімо в нашій статті «Як підібрати модем для підключення його до 4G«.

Джерело: AIN.UA