У багатьох користувачів комп’ютерів досить часто в браузері вискакує реклама або відкриваються нові вікна з рекламою, в тому числі на тих сайтах, де її не було. У цій статті спробуємо розібратися в цій проблемі, щоб допомогти Вам прибрати рекламу.

Спливаюча реклама може з’явиться у браузері Яндекс, Google Chrome, іноді, в Опері. Відбувається це так: при кліці в будь-якому місці будь-якого сайту з’являється спливаюче вікно з рекламою, а там, де й раніше бували рекламні банери, вони підміняються на сумнівну рекламу, наприклад, з пропозиціями розбагатіти. Буває і мимовільне відкриття нових вікон браузера, хоча Ви і не запускали його.

Якщо таке відбувається у Вас на комп’ютері, швидше за все, на ньому існує шкідлива програма (AdWare), розширення браузера, а може і щось ще. А може ви стикалися з порадами встановити AdBlock? Далі спробуємо розібратися в ситуації і виправляти її.

Як прибрати рекламу в браузері в автоматичному режимі

Перший крок — скористатися спеціальними програмними засобами для видалення AdWare, в нашому випадку — «вірусу в браузері».

Розширення і програми, що викликають появу спливаючих вікон, по суті, не є вірусами, тому антивіруси їх «не бачать». Але, існують спеціальні засоби для видалення потенційно небажаних програм, які надійно працюють.

Для початку рекомендуємо випробувати безкоштовну утиліту AdwCleaner, що не вимагає установки на комп’ютер, зазвичай, її виявляється достатньо для вирішення проблеми. А потім можна скористатися наведеними нижче програмами.

Використовуємо Malwarebytes Antimalware для того, щоб позбутися від проблеми

Malwarebytes Antimalware — безкоштовне засіб для видалення шкідливих програм, у тому числі Adware, які викликають появу реклами в Google Chrome, Яндекс браузері та інших програмах.

Прибираємо рекламу з допомогою Hitman Pro

Утиліта для пошуку Adware і Malware Hitman Pro успішно знаходить більшість небажаних речей на комп’ютері і видаляє їх. Програма платна, але нею можна безкоштовно користуватися протягом перших 30 днів, і цього буває достатньо.

Завантажити програму можна з офіційного сайту. Після запуску, вибираємо пункт «Я збираюся просканувати систему лише один раз» (щоб не встановлювати програму), після чого запуститься автоматичне сканування системи на шкідливі програми.

Віруси, що показують рекламу, виявилися.

Після завершення сканування, можна видалити шкідливі програми, що викликають вискакування реклами (потрібно безкоштовно активувати програму). Потім перезавантажте комп’ютер і подивіться, чи вирішено проблему.

Якщо після видалення реклами в браузері написано, що не вдається підключитися до проксі-сервера

Після того, як Ви (автоматично або вручну) позбавилися від реклами в браузері, можна побачити, що сторінки і сайти перестали відкриватися, а браузер повідомляє, що сталася помилка при підключенні до проксі-сервера.

У цьому випадку, відкрийте панель управління Windows, переведіть вид на «Значки» (якщо у вас стоїть «Категорії») і відкрийте «Властивості оглядача» або «Властивості браузера». Після цього, у властивостях перейдіть на вкладку «Підключення» і натисніть кнопку «Настройка мережі».

Увімкніть автоматичне визначення параметрів і приберіть використання проксі-сервер для локальних підключень.

Як позбутися від реклами в браузері вручну

Якщо вищеописані способи не допомогли прибрати рекламу або спливаючі вікна браузера з рекламними сайтами, можна спробуємо виправити це вручну.

Поява реклами може викликати процеси на комп’ютері (програми, яких не видно), або розширення в браузерах Яндекс, Google Chrome, Опера (це як правило, але можливі ще варіанти). На жаль, часто користувач навіть не знає, що встановив щось небезпечне — такі розширення і додатки можуть встановлюватися таємно, разом з потрібними програмами.

Планувальник завдань

В кінці 2016 — початку 2017 року почастішав запуск вікон браузера з рекламою (навіть коли браузер не запущений), а при цьому програми для автоматичного видалення шкідливого ПЗ не усувають проблему. Причина в тому, що вірус прописує завдання планувальник завдань Windows, який і здійснює запуск реклами. Щоб виправити це, треба знайти і видалити це завдання планувальника:

 • В пошуку на панелі завдань Windows 10, в меню пуск Windows 7 введіть «Планувальник завдань», відкрийте його (або натисніть клавіші Win+R і введіть Taskschd.msc).
 • Відкрийте розділ «Бібліотека планувальника завдань» і по черзі вкладку «Дії» в кожному із завдань в центрі списку (властивості завдання відкриваються подвійним кліком).
 • В одному із завдань ви виявите запуск браузера (шлях до браузеру) + адресу сайту, який відкривається — це і є шукане завдання. Видаліть його (правий клік по імені завдання у списку — видалити).
 • Тепер можна закрити планувальник завдань і подивитися, зникла проблема. Крім того, проблемне завдання можна знайти з використанням CCleaner (Сервіс — Автозавантаження — Заплановані завдання). І пам’ятайте, що таких завдань може бути кілька.

  Видалення розширень браузера з Adware

  Реклама в браузері може з’являтися в результаті роботи встановлених розширень, а не тільки при наявності програм або вірусів» на самому комп’ютері. Сьогодні одна з поширених причин проблеми — розширення з AdWare. Зайдіть в список розширень вашого браузера:

  • Google Chrome — кнопка налаштувань — інструменти — розширення
  • У Браузері Яндекс — кнопка налаштування — додатково — інструменти — розширення

  Вимкніть всі сумнівні розширення, прибравши відповідну відмітку. Досвідченим шляхом можна встановити, яке саме розширення викликає рекламу, і видалити його.

  Оновлення 2017: Головна причина появи реклами в браузері — виконання в недостатній мірі попереднього завдання. Є інша, більш краща, схема дій: вимкніть абсолютно всі розширення в браузері (навіть ті, в яких Ви впевнені) і, якщо це спрацювало, включайте їх по одному, поки не виявите шкідливе.

  Сумнівно будь-яке розширення, навіть те, якими користувалися раніше і були ним задоволені — в будь-який час вона може почати виконувати небажані дії

  Видалення програм, що викликають появу реклами

  Далі дано список «програм», які провокують браузери на появу реклами:

  • Pirrit Suggestor, pirritdesktop.exe (і всі інші зі словом Pirrit)
  • Search Protect, Browser Protect (бути уважним до всіх програм та розширень, які містять слово Search і Protect в назві, крім SearchIndexer — це служба Windows, її чіпати не потрібно.)
  • Conduit, Awesomehp і Babylon
  • Websocial і Webalta
  • Mobogenie
  • CodecDefaultKernel.exe
  • RSTUpdater.exe

  Якщо щось з цього списку є на комп’ютері, його краще видаляти. При підозрах на якийсь інший процес, спробуйте пошукати підказку в інтернеті.

  Для видалення — зайдіть в Панель управління Windows «Програми та компоненти» і якщо знайдете щось із вищезазначеного списку встановлених, видаліть і перезавантажте комп’ютер.

  На жаль, таке вилучення не завжди допомагає повністю позбутися Adware, ускладнюється це тим, що вони рідко відображаються в списку встановлених програм. Робіть наступний крок — відкрийте диспетчер завдань Windows 7, перейдіть на вкладку «Процеси», а в Windows 10 і 8 — на вкладку «Подробиці». Натисніть кнопку «Відображати процеси всіх користувачів». Перевірте, чи є в списку запущених процесів файли з названими іменами.

  Клацніть правою кнопкою миші по підозрілою процесу і завершите його. Швидше за все, він відразу запуститься знову (якщо не запуститься, перевірте роботу браузера — зникла реклама, і не з’явилася помилка при підключенні до проксі-сервера).

  Якщо процес, що викликає появу реклами, знайдений, а його не вдається завершити, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Відкрити розташування файлу». Запам’ятайте, де знаходиться цей файл.

  Натисніть клавіші Win (клавіші Windows) + R і введіть msconfig, потім — «Ок». На вкладці «Завантаження» поставте «Безпечний режим» і натисніть Ок, щоб перезавантажити комп’ютер.

  Слідом за входом в безпечний режим, зайдіть в панель управління — параметри папок і увімкніть відображення прихованих і системних файлів, далі зайдіть в папку з підозрілим файлом і повністю видаліть вміст. Знову запустіть msconfig, перевірте, чи є щось зайве на вкладку «Автозавантаження», видалите непотрібне. Приберіть завантаження в безпечному режимі і перезавантажте комп’ютер. Потім перегляньте розширення в своєму браузері.

  Крім того, є сенс перевірити запущені служби Windows та знайти посилання на шкідливий процес в реєстрі Windows (виконайте пошук за назвою файлу).

  Якщо після видалення файлів шкідливої програми браузер став показувати помилку, пов’язану з проксі-сервером — рішення наведено вище.

  Зміни, що вносяться вірусом файл hosts для підміни реклами

  До того ж, Adware, з-за якого з’явилася реклама в браузері, вносить зміни в файл hosts, з’ясувати це можна за численними записами з адресами google та іншими.

  Зміни у файлі hosts, що викликають появу реклами

  Для того, щоб виправити файл hosts, відкрийте блокнот від імені адміністратора, оберіть у меню файл — відкрити, виберіть, щоб відображалися всі файли і перейдіть в Windows\System32\drivers\etc\, і відкрийте файл hosts. Видаліть всі рядки, нижче останньої, починається з решітки, після чого збережіть файл.

  Про розширення браузера Adblock для блокування реклами

  Користувачі при появі небажаної реклами для початку встановлюють розширення Adblock. Але, в боротьбі з Adware і вискакують вікнами, це не найкращий помічник — він блокує «штатну» рекламу на сайті, а не ту, що викликана шкідливим ПЗ на комп’ютері.

  Будьте особливо уважні при установці AdBlock — є багато розширень для браузера Google Chrome і Яндекс з такою назвою, і деякі з них самі викликають появу спливаючих вікон. Краще використовувати просто AdBlock і Adblock Plus (їх легко відрізнити від інших розширень по кількості відгуків в магазині Chrome).

  Додаткова інформація

  Якщо після цих дій реклама зникла, але змінилася стартова сторінка в браузері, причому зміна її в налаштуваннях Chrome або Яндекс браузер не призвела до потрібного результату, можна видалити старі та створити нові ярлики для запуску браузера. Або ж у властивостях ярлика в полі «Об’єкт» прибрати все, що знаходиться після лапок (там буде адреса небажаної стартової сторінки).

  Надалі, будьте уважні при установці програм та розширень, використовуйте тільки офіційно перевірені джерела. Якщо проблема залишилася невирішеною, можете звернутися комп’ютерний сервіс у Вашому місті, один такий, який ми рекомендуємо, обслуговує Київ і Києво-Святошинський район — «Комп’ютерна Допомога «A-IT»«.