Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав декрет «Про розвиток цифрової економіки». Про це повідомила прес-служба президента.

Серед іншого цей документ легалізує майнінг та операції з криптовалютами в країні.

За словами президента Білорусі, документ допоможе залучити в країну іноземні ІТ-компанії, створити нові кадри, а також впровадити новітні фінансові інструменти.

«Природно, життя змінюється. Ми навіть на початку року не могли говорити про якісь там майнингах, блокчейнах і цієї нової криптовалюте. А вже сьогодні це стає реальністю. Тому життя і, природно, нормативно-правова база будуть змінюватися», – прокоментував впровадження змін Лукашенко.

Як відзначає ресурс Tut.by фізичні особи тепер має право володіти токенами і криптовалютами, а також майнить їх, зберігати, змінювати, купувати і продавати за білоруські рублі, іноземну валюту або електронні гроші, а також дарувати і заповідати токени. Крім того, в декреті прописано, що діяльність по майнингу, придбання, відчуження токенів, що здійснюється фізичними особами, що не є підприємницькою діяльністю.

Що ще цікавіше, суб’єкти економіки звільняються можуть здійснювати різні операції з криптовалютами і токенами і здійснювати операції з обміну без необхідності сплати податків.

Юридичні особи зможуть випускати власні токени через компанії-резиденти білоруського Парку високих технологій (ПВТ, спеціальна економічна зона для розвитку ІТ-компаній). По суті, в Білорусі дозволили ICO. Також їм дозволено купувати і продавати токени через криптовалютные біржі.

В декреті міститься ще ряд положень для спрощення роботи ІТ-бізнесу в країні. Зокрема, резиденти ПВТ зможуть наймати іноземних громадян без спеціальних дозволів, а співробітники та засновники резидентів ПВТ зможуть в’їжджати в країну без віз.

«Білорусь стає фактично першою в світі державою, яка відкриває широкі можливості для використання технології блокчейна. У нас є всі шанси стати регіональним центром компетенцій в цій області», — зазначив Лукашенко.

Джерело: president.gov.by і Tut.by