Марк Цукерберг вважає, що соціальна мережа Facebook потребує вдосконалення, які дозволять усунути домагання, втручання у вибори, а також зможуть зробити платформу значущою. І це є його «персональним викликом» на 2018 рік. Він має намір сфокусуватися на усунення зазначених проблем. Про це глава Facebook написав на власній сторінці в соцмережі.

Починаючи з 2009 року, Марк Цукерберг щорічно ставить перед собою персональні виклики. Як правило, це щось в дусі «зустрітися з новими людьми» або «прочитати більше книжок». Але в цьому році мета зовсім інша.

Facebook поступово зросла з звичайної соціальної мережі у одного з ключових розповсюджувачів інформації. І Марк Цукерберг каже про те, що компанія готова працювати над своїми недоліками в цій новій для себе ролі.

«Ми не зможемо запобігти всі помилки або зловживання, але зараз ми робимо дуже багато помилок, застосовуючи наші політики і запобігаючи зловживання нашими інструментами», – пише Цукерберг. «Якщо ми доб’ємося успіху в цьому році, то закінчимо 2018 рік на набагато більш високій вісі еволюції».

Слід зазначити, що незважаючи на наявність строгих правил і політик, Facebook часто помиляється при їх застосуванні. В результаті, зі сторінок соцмережі може бути видалений цілком нешкідливий контент або заблоковані добросовісні користувачі, в той час як люди, яким не місце на сайті, спокійно там залишаються.

Facebook не відразу повідомляє про будь-які зміни в самій соцмережі, але Цукерберг визнає проблеми компанії з більшою ретельністю, ніж раніше. Він навіть вказує на зростаюче недовіру до великих технологічних компаній і впливовим компаніям, таким як Facebook. Він відзначає, що багато людей прийшли до технологій в надії на децентралізацію, яка дозволить дати більше влади і повноважень людям. Але насправді, коли невелика кількість великих технологічних корпорацій та урядові органи почали використовувати технології для нагляду за громадянами, багато людей зневірилися в IT і тепер вважають, що ця сфера, навпаки, призводить до ще більшої централізації влади.

Марк Цукерберг вважає, що шифрування і кріптовалюти є двома важливими трендами, які дозволять знову повернути владу людям. І зараз Марк зацікавився вивченням того, як найкраще використати ці інструменти в потрібних цілях.

Джерело: The Verge