За останній час було безліч заяв, ініціатив та законопроектів щодо обмеження для фізосіб безмитного ввезення товарів на територію України, як самостійно, так і за допомогою міжнародних поштових операторів. Як виявилося, всі ці розмови були неспроста і детенизаторы все-таки домоглися свого.

07.12.2017 разом з головним фінансовим документом країни ВРУ прийняла безліч законопроектів. Про звільнення електромобілів від сплати ПДВ і акцизу ми вже написали, а тут розповімо про менш приємні для українців зміни. Мова про законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» № 6776-д від 14.11.2017 року. Цей законопроект у числі інших і вносить ряд істотних змін в правила безмитного ввезення товарів. Якщо бути точним, є три важливих моменти:

По-перше, якщо раніше безмитне ліміт для фізичних осіб у розмірі 150 євро на ввезення товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях діяв без будь-яких обмежень щодо кількості посилок або часу, то тепер такі обмеження будуть. Вони прописані у прийнятому законопроекті і легко знаходяться в порівняльної таблиці зі змінами.

«…Ввезення на митну територію України на адресу одного одержувача (фізичної особи) у перших трьох міжнародних поштових та/або міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях», – цитата з тексту законопроекту.

Відтепер пересічні українці зможуть ввозити без сплати яких-небудь податків всього три посилки в місяць на загальну суму не більше 450 євро 150 євро кожна. Тобто, починаючи з четвертої посилки товари будуть обкладатися митом, ПДВ та акцизом.

По-друге, до сьогоднішнього часу без сплати податків можна було ввозити товари в багажі вартістю до 500 євро через наземну кордон (в аеропортах – до 1000 євро і вагою до 50 кг раз на добу, не перебуваючи за кордоном більше 24 годин. І цим користувалися так звані «човникарі», які возили закордонні товари дрібними партіями під реалізацію на територію України. Нова норма: фізособі, який перебуває за кордоном мінімум 24 години, можна ввозити товари в ручному або супроводжуваному багажі сумою до 500 євро (в аеропортах – до 1000 євро і вагою до 50 кг, але не частіше одного разу протягом 72 годин. У разі порушення часового інтервалу в 72 години ліміт безмитного ввезення товарів автоматично знижується до 50 євро. Тобто, ті, хто виїжджають та в’їжджають в країну частіше одного разу на добу зможуть без сплати податків провести лише товари на суму до 50 євро і вагою до 50 кг

Тепер документ має підписати президент України Порошенко, після чого зміни вступлять в силу.

Джерело: rada.gov.ua