Те, про що ми зараз розповімо, швидше за все, вам не сподобається. Сучасні Android-смартфони можуть стежити за користувачем і слухати все, що відбувається навколо. Це не секрет. А що, якщо ваш смартфон перевіряє, чи слухаєте ви ту чи іншу рекламу і відправляє ці дані тим, хто цю рекламу створює? На жаль, це дуже і дуже ймовірно. Існує компанія, яка цим займається, і більше 200 Android-додатків, що порушують вашу конфіденційність.

Слежка рекламных компаний через Android-смартфоны

Компанія Silverpush розробила технологію моніторингу для рекламної індустрії. Суть в тому, що в рекламних роликах програються ультразвукові маячки, які не помітні для людського вуха, але можуть бути зафіксовані за допомогою мікрофона, наприклад, з допомогою мікрофона смартфона.

Маячки програються на частоті від 18 до 20 кГц, коли ви дивитеся або слухаєте рекламу. Додаток на вашому телефоні чує їх і повідомляє в Silverpush про той факт, що реклама була вами прослухана. Але хто стане ставити таке додаток на свій смартфон?

Дослідники з німецького технічного університету в Брауншвейгу виявили програмне забезпечення від Silverpush 234 додатки для Android. Ці програми вже встановили кілька мільйонів разів, і вони приховано слухають все, що відбувається навколо вас. У 2015 році таких програм було всього 5, але, здається, ідея сподобалася рекламщикам.

Додатки не просто слухають, намагаючись вловити ультразвукові маячки. Вони передають провайдера інформацію про прослуханої рекламі і про користувача, що дозволяє краще вивчити аудиторію і охоплення реклами. Зрозуміло, все це робиться без дозволу користувачів.

Вам варто знати, що активісти в питаннях захисту цивільних прав всіляко засуджують дії Silverpush. Антивірусна програма Avira класифікує їх як шкідливий софт. На жаль, експерти відмовилися опублікувати список стежать додатків, однак вони повідомили, що деякі з додатків випущені відомими компаніями. Здається, треба бути обережнішим не тільки у виборі виробника смартфона, але і у виборі додатків.

Джерела:

ithelpblog.pro
androidinsider.ru