Системы ИИ Alibaba и Microsoft обошли человека в Стэнфордском тесте чтения

Системи штучного інтелекту, розроблені окремо компаніями Alibaba і Microsoft, змогли перевершити результати людину в Стенфордському тесті читання.

Стенфордський тест читання оцінює рівень розуміння прочитаної інформації на підставі відповідей на велику кількість питань. Він є одним з найбільш авторитетних випробувань для машинного алгоритмів читання. Найбільш високий бал, встановлений людиною в цьому тесті, становив 82,304. Але система глибокої нейронної мережі, розроблена підрозділом Alibaba Institute of Data Science of Technologies, змогла домогтися більш високого результату – 82,440 бали. Таким чином, вона стала першою системою ІІ, яка перевершила результат людини в цьому тесті. Але цей рекорд протримався зовсім недовго. Вже на наступний день система ШІ від Microsoft змогла досягти в цьому тесті результату 82,650 бали.

Зрештою, ідея полягає в тому, щоб допомогти систем ШІ обробляти великі об’єми текстової інформації для більш точного реагування на запитання людини.

«Це означає, що на об’єктивні питання, такі як «що викликає дощ?», тепер машини зможуть відповісти з високою точністю», – зазначив у своїй заяві головний науковий співробітник Alibaba Ло Сі. «Дана технологія може з часом застосовуватися в різних додатках, таких як обслуговування клієнтів, експозиції в музеях, онлайн-відповіді на медичні питання пацієнтів, що істотно знижує потребу в залученні людини».

Джерело: Engadget