Під час презентації компанія Apple акцентувала увагу на тому, що нова технологія аутентифікації Face ID більш досконала щодо Touch ID. Ймовірність того, що стороння людина зможе поглянути в iPhone X і розблокувати його за допомогою Face ID дорівнює 1 до 1 000 000. Минулого методу цей показник в 20 разів нижче. Але у новинки робота не буде бездоганною, і про це компанія майже відкрито розповіла, описавши проблемні ситуації в окремому документі.

Як виявилося, Apple не рекомендує використовувати функцію розпізнавання обличчя Face ID близнюкам, схожих між собою родичам, а також дітям молодше 13 років, у яких могли не до кінця сформуватися характерні риси особи. Все тому, що зростає статистична ймовірність помилкового спрацьовування. У зв’язку з цим краще скористатися старим перевіреним способом — введенням цифрового пароля.

Більшості користувачів турбуватися не варто. В основі роботи Face ID закладені складні нейромережі, щоб система розпізнавала виверти — фотознімки, маски, професійний грим. Ідентифікація власника iPhone X відбувається тільки коли погляд спрямований в смартфон, а очі відкриті. Якщо ж користувач відростить бороду, надіне окуляри або головний убір, самонавчальний алгоритм, просчитывающий подібні нюанси в зміненій зовнішності, все одно визнає власника пристрою. Тим же людям, що побоюються випадкової розблокування iPhone X, Apple рекомендує використовувати звичайний пароль.

Джерело: Apple