Сервера Приватбанку зламані, а особисті дані клієнтів — пішли в Росію

У розпорядження «Vse.Media» потрапили скріншоти внутрішнього листування співробітників департаменту ІТ-безпеки Приватбанку.

У своєму чаті вони обговорюють злом серверів банку і викачування звідти даних про клієнтів на зовнішні сервера.

Витік даних стався 12 вересня. Перші дані про неї сотрудиники ІТ-безопаності фіксують в 8:42, і майже півтори години не можуть прийняти рішення про переривання копіювання інформації, так як на зв’язку немає керівництва.

В 10:09 один із співробітників Приватбанку пише колегам, що в скачуваному файлі видно дати народження, номери телефонів «ще купа незрозумілої інформації». Тоді ж ІТ-шники фіксують, що дані йдуть на сервера, зареєстровані в Росії.

Їх керівник з’являється на зв’язку тільки до 10:29 за київським часом — і тільки тоді дає вказівку «обрубати копіювання», але до цього моменту всі файли вже скопійовані і виведені з банку.

Сервера ПриватБанка взломаны

Сервера ПриватБанка взломаныСервера ПриватБанка взломаны

В 11:09 співробітники банку фіксують, що «пішли» дані бази «П24 фізособи» (приватні клієнти), а сам процес копіювання був завершений у 10:29.

Сервера ПриватБанка взломаны Сервера ПриватБанка взломаны

Сервера ПриватБанка взломаны Сервера ПриватБанка взломаны

Сервера ПриватБанка взломаны Сервера ПриватБанка взломаны

Раніше сайт finbalance повідомляв, що Генпрокуратура розпочала досудове розслідування №42017000000003145 за фактом витоку даних з Приватбанку за ст. 362 Кримінального кодексу («Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп; комп’ютерах), автоматизовуваних системах, комп’ютерній комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї»).

Джерело: vse.media