Samsung займётся производством чипов для майнинга криптовалют

У минулому році компанія Samsung вже стала найбільшим виробником чіпів. Але спочивати на лаврах у компанії не мають наміру, і керівництво шукає все нові можливості по нарощуванню виробництва. І в якості однієї з перспективних ніш в Samsung вважають обладнання для майнінг криптовалют.

Представники компанії підтвердили, що в даний час ведеться розробка такого обладнання, а виробничі потужності готуються до випуску чіпів для майнінг криптовалют. Однак більш докладні відомості, в тому числі щодо клієнтів компанії, поки не розголошуються.

Чіпи для майнінг відомі як ASIC (application-specific integrated circuit – інтегральна схема спеціального призначення). Вони призначені для ефективного виконання певної обчислювальної задачі і відрізняються від багатоцільових процесорів, що застосовуються в смартфонах і комп’ютерах. Майнінг криптовалют на базі певного алгоритму якраз є такою обчислювальною задачею.

По мірі зростання вартості криптовалют зростає і попит на устаткування для майнінг. Але особливість майнінгу полягає в тому, що по мірі збільшення залученого в майнінг обладнання зростає і складність обчислень, щоб забезпечити стабільність емісії. Тому майнеры зацікавлені у все більш продуктивних обчислювальних системах. З-за цього і відбувається міграція з процесорів на відеокарти, а потім і на ASIC-системи.

Поки немає відомостей, яке саме обладнання буде випускати Samsung. В даний час постачальником чіпів для збирачів систем для майнінг, таких як Bitmain, є компанія TSMC. Поставка таких чіпів щокварталу приносить компанії $350-400 млн доходу.

Джерело: The Verge