Самоврядний автомобіль Uber, збив пішохода. Кадр з сюжету телеканалу ABC 15.

Найбільш резонансною новиною минулих діб стала звістка про першу в історії аварії самокерованого автомобіля зі смертельним результатом. Самоврядний автомобіль Über збив на смерть пішохода в місті Темпі, передмісті столиці Арізони Фінікса. Кажучи точніше, 49-річна жінка, яка на велосипеді перетинала дорогу за межами пішохідного переходу, померла в лікарні від отриманих в результаті зіткнення травм.

За даними поліції, у момент зіткнення за кермом автомобіля Über знаходилася людина. Власне, зараз це вимагає закон – за кермом будь самокерованої машини повинен сидіти водій – і тепер навряд чи влада стануть скасовувати вимогу обов’язкової наявності у водія при тестуванні автономних автомобілів на дорогах загального користування. Напевно цей інцидент буде мати далекосяжні наслідки в питанні регулювання технологій автономного водіння.

Також у звіті поліції сказано, що автомобіль пересувався зі швидкістю близько 65 км/год і не пригальмовував перед зіткненням, так що не виключено, що і водій, що сидить за кермом, не помітив жінку, яка переходила дорогу.

Глава Über Дару Хосровшахи приніс співчуття близьким загиблої.

«Серцем ми з сім’єю жертви. Ми співпрацюємо з місцевою владою в розслідуванні інциденту», – написав Хосровшахи.

Звичайно ж, Uber призупинила випробування самокерованих автомобілів, а Національна рада з безпеки на транспорті США почав власне розслідування.

До цього моменту, найбільш резонансним ДТП, пов’язаних з автомобілями і технологіями автономного водіння, було смертельне ДТП з електромобілем Tesla Model S.

Наостанок залишається відзначити, що самокеровані автомобілі і раніше часто потрапляли в ДТП, причому найчастіше винуватцями були водії інших машин. Якщо ж говорити конкретно про Uber, яка почала тестувати самокеровані автомобілі відносно недавно (в 2016 році) в декількох містах США (спочатку в Піттсбурзі і Арізоні, а потім ще в Сан-Франциско й Торонто), то вже було кілька інцидентів. У березні 2017 року Über вже припиняла програму із-за аварії в Арізоні, в результаті якої автомобіль перекинувся набік. Ще раніше було зафіксовано випадок проїзду автомобіля Über на червоне світло і виїзду на смугу для руху велосипедів.

Джерело: NYT, The Verge (1 і 2)