Разработчик скомпрометированной во время атаки вируса Petya.A бухгалтерской программы M.E.Doc договорился о защите с Ситуационным центром обеспечения кибербезопасности СБУ

У минулому році розроблювач бухгалтерської програми «M.E.Doc» офіційно визнав її злом, який привів до атаки вірусу Petya.A і запропонувала Кіберполіції України спільно попрацювати над безпекою. Сьогодні компанія-розробник оголосила, що M.E.Doc став першим українським IT-продуктом, який знаходиться під захистом Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ.

«Життя в інформаційній ері цифрових технологій і комунікацій несе в собі нові загрози, а саме кібератаки. Тому сьогодні перед усім світом постає питання пошуку ефективних та дієвих систем захисту інформації та IT-інфраструктури.

Усвідомлюючи всю відповідальність перед користувачами програми M.E.Doc розробники цієї програми впроваджують передові і інноваційні рішення для захисту свого продукту.

Досвід боротьби з кіберзлочинністю показало, що жодна країна не здатна впоратися з цією проблемою самостійно. Успіх можуть гарантувати тільки спільні дії як державних, так і комерційних структур», — зазначили розробники.

У результаті Служба безпеки України підписала з Lіnkos Group меморандум з метою розвитку ефективної системи кібербезпеки. Ця компанія є національним розробником програм для управління підприємством, портфель Lіnkos Group включає в себе такі бренди як: M.E.Doc, СОТА, АЦСК «Україна», Звіт Корпорація, FlyDoc, ISpro, ПТАХ, «Твій Час».

https://ithelpblog.pro/2017/07/kak-zashhitit-sebya-ot-virusa-petya-a-petya-a-i-ch/https://ithelpblog.pro/2017/07/kak-zashhitit-sebya-ot-virusa-petya-a-petya-a-i-ch/

В рамках Меморандуму Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ підключив Lіnkos Group до платформи MISP-UA. Ця платформа широко використовується у всьому світі, відповідає міжнародним стандартам ЄС і НАТО, застосовується основними міжнародними суб’єктами у сфері кібербезпеки, включаючи NATO NCI Agency, FIRST, CIRCL, CiviCERT.

MISP-UA виконує функцію інформаційного щита в режимі реального часу, який знаходиться «перед» IT-інфраструктурою компанії і забезпечує не тільки захист, але і протидія, реакцію і нейтралізацію киберинцидентов. Ця платформа працює з 59 світовими каналами, які ведуть постійний обмін інформацією про кіберзагрози і мають найактуальнішу бази ідентифікаторів компрометації. Система постійно оновлюється і наповнює світові системи захисту інформації даними про підозрілу поведінку інформаційних систем, а також проводить аудит і аналіз, здатний передбачити шляхи атаки і загрози.

Зазначимо, що про аналогічне співробітництво сьогодні повідомив український авіавиробник ДП «Антонов», який підписав з СБУ меморандум про обмін даними про кібератаки в реальному часі через платформу киберразведки MISP-UA.

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ з системою реагування на киберинциденты і лабораторією комп’ютерної криміналістики був відкритий в Києві в січні 2018 року.

Джерело: M.E.Doc