Многобещающий реліз флагмана Samsung Galaxy Note 7 блискавично завершився оглушливим скандалом. Досконально не розібравшись в істинних причинах вибуху, компанія назвала винуватцем інцидентів браковані акумулятори і поспішила обміняти пристрої з встановленими елементами. Але цей крок не зупинив і навіть не зменшив кількість самовоспламенений Galaxy Note 7. У кінцевому рахунку, корейський виробник був змушений остаточно відкликати всі апарати з продажу, в тому числі ті, що вже були в користуванні. До кінця 2016 року керівництво Samsung обіцяла оприлюднити результати розслідування вибухів Galaxy Note 7, а поки свою версію назвали фахівці компанії Instrumental, що займається діагностикою пристроїв.

Після вивчення внутрішнього вмісту смартфона, інженери уклали, що вибухи акумуляторів відбувалися через небезпечно щільною компонування деталей. Стильний тонкий корпус зажадав від Samsung максимально близько розмістити комплектуючі, в результаті чого вони чинили тиск на акумулятор навіть незважаючи на те, що батарея знаходилася в окремому відсіку. При будь-якому сценарії використання елемента живлення потрібно додатковий простір, так як коли він заряджений, його розмір збільшується. Необхідно приблизно близько 10% вільної зони, яких не виявилося в Galaxy Note 7.
Подібної проблеми можна було б уникнути, збільш виробник товщину корпусу. Або слід було встановити акумулятор з меншою ємністю, але тоді флагман програвав би за часом автономної роботи свого попередника Note 5 і прямому конкуренту — iPhone 7 Plus. В результаті Samsung вирішив ризикнути, за що і поплатився.