На що проходить зараз в Барселоні виставки Mobile World Congress 2018 компанія Qualcomm поділилася результатами дослідження, покликаного дати відповідь на питання про реальних (не «сферичних») швидкостях завантаження даних в майбутніх мережах 5G.

У рамках відповідного проекту Qualcomm на прикладі двох міст – німецького Франкфурта і американського Сан-Франциско – змоделювала мережі 5G з урахуванням розташування базових станцій стільникових операторів та наявного частотного спектру.

Як відзначає ресурс The Verge, при моделюванні враховуються такі фактори, як географічні особливості, різні рівні навантаження на мережу і широкий спектр пристроїв з підтримкою різних діапазонів LTE і 5G. Важливо зазначити, що у даному випадку йдеться про «перехідних» мережах 5G NR, які будуть розгортатися з використанням існуючих базових станцій LTE на перших порах, а не про повноцінних 5G, що очікуються дещо пізніше.

Отже, франкфуртська модель являє собою більш просту мережу 5G, використовує смугу шириною 100 МГц у діапазоні 3,5 ГГц і побудовану на базі гігабітної мережі LTE на п’яти відповідних спектрах частот, але при цьому результати виглядає вельми втішно. Згідно з ним, для середньостатистичного користувача швидкість завантаження сторінок зросте з 56 Мбіт/с до більш 490 Мбіт/с, при цьому затримки знизяться більш ніж у сім разів. При цьому загальна швидкість передачі даних для 90% абонентів збільшиться ще істотніше – з 8 Мбіт/с до 100 МБ/с.

Результати моделювання в Сан-Франциско виглядають ще більш вражаюче. В даному випадку Qualcomm моделювала мережа, що працює в смузі шириною 800 МГц спектру mmWave 28 ГГц, побудовану на базі мережі LTE на базі чотирьох спектрів частот і неліцензованої спектрі Licensed-Assisted Access (LAA). Як результат – швидкість завантаження сторінок в браузері зросла з 71 Мбіт/с до 1,4 Гбіт/с (в покритті mmWave), а час відгуку знизилося приблизно в 23 рази. Загальна швидкість скачування для 90% користувачів підстрибнула з 10 Мбіт/с до 186 Мбіт/с, а середня склала 442 Мбіт/с.

Як повідомляється, в обох симуляції якість передачі онлайного 10-розрядного відео роздільною здатністю 8K з кадровою частотою 120 к/с помітно покращився.

Звичайно, як би не старалася Qualcomm і наскільки б ці симуляції не були наближеними до реальності, це лише тести. Але тим не менше, якщо швидкість мобільного інтернету в реальних комерційних мережах 5G буде хоча б наполовину такою, як обіцяє Qualcomm, це все одно буде величезний стрибок.

Перші мережі 5G локально будуть запущені вже в нинішньому році, тоді як масове впровадження стільникових мереж п’ятого покоління повинно початися приблизно в 2019-2020 роках. Українські мобільні оператори поки готуються до другого 4G-тендером і подальшого розгортання мереж четвертого покоління з весни цього року. І зрозуміло, що про запуск 5G в нашій країні в найближчі роки не може бути й мови.

Джерело: The Verge