Як відомо, 1 січня 2018 року набули чинності зміни у митному оподаткуванні товарів, що переміщуються через кордон України. Тепер без сплати податків можна було ввозити товари в багажі вартістю до 500 євро через наземну кордон (в аеропортах – до 1000 євро і вагою до 50 кг раз на добу за умови перебування за кордоном не менше 24 годин і перетину кордону України не частіше одного разу протягом 72 годин. У разі порушення часового інтервалу в 72 години ліміт безмитного ввезення товарів автоматично знижується до 50 євро. Схоже, противники цих змін вирішили від петицій перейти до більш рішучих дій.

Сьогодні, 10 січня, протестувальники перекрили ряд доріг в західних областях, що ведуть до пунктів пропуску на кордоні з Польщею. Зокрема, протестні акції проходять в районі трьох КПП у Львівській області. Про це повідомляє головне управління Державної фіскальної служби (ГФС) у Львівській області.

Згідно з повідомленням, акції проходять перед пунктами пропуску Шегині – Медика та Рава-Руська – Гребенне, а також в селі Росновка, що в 10 км перед пунктом пропуску Краківець – Корчова.

«Рух транспортних засобів тимчасово затримано, періодично здійснюється їх пропуск в обох напрямках. Керівники митних постів спілкуються з учасниками акцій протесту, ведуть роз’яснювальну роботу», – йдеться в повідомленні.

Портал Zaxid.net з посиланням на патрульну поліцію Львівської області відзначає, що в Шегинях протестувальники пообіцяли патрульним кожні півгодини пропускати по 10 автомобілів, щоб уникнути сутичок між учасниками акції та людьми, направляющимися за кордон.

Це слайд-шоу потребує JavaScript.