Що сталося?

7 грудня 2017 року Верховна Рада України у другому читанні прийняла законопроект №6776-д «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». У ньому, зокрема, обмежується кількість посилок, які можна отримати без сплати податків. 30 грудня 2017 року Президент України підписав проголосований ВР законопроект.

Скільки посилок я тепер можу отримати без сплати податків?

За новими правилами на адресу протягом календарного місяця можна отримати три міжнародні посилки, в кожній з яких вартість товарів не повинна перевищувати еквівалент 150 євро. Таким чином, в місяць в зарубіжних інтернет-магазинах можна робити покупки на загальну суму 450 євро, але розбити їх на три посилки по 150 євро.

196.1.17. ввезення на митну територію України на адресу одного одержувача (фізичної особи) у перших трьох міжнародних поштових відправленнях та/або міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця товарів, сумарна фактурна вартість яких у кожному з відправлень не перевищує еквівалент 150 євро;

Як митниця буде знати, яка посилка була третьою, а яка четвертої?

Питання з адмініструванням поки залишається відкритим. Автор поправки про обмеження безмитного ввезення до законопроекту №6776-д, Вадим Денисенко (БПП), заявляв про створення спеціального реєстру посилок, який буде вести Державна фіскальна служба. Тим не менш, у самому законі не прописаний механізм, з допомогою якого можна було б враховувати кількість посилок, а також вартість товарів у них.

Якщо президент підписав закон, то я вже не можу отримати більше трьох посилок до 150 євро без сплати податків?

Ні, ще можете. В перехідних положеннях до закону уточнюється, що зміни, які стосуються статті 196.1.17 повинні вступити в силу з 1 січня 2019 року. За цей час законодавці повинні визначити, яким чином митниця і Державна фіскальна служба будуть адмініструвати посилки.

Скільки мені потрібно буде заплатити, щоб розмитнити четверту посилку?

Четвертий і всі наступні посилки обкладаються 20% ПДВ, а також митом в розмірі 10% від повної вартості товару.

Чи можу я, наприклад, сам собі купити ноутбук за кордоном і привезти його?

Так, можете, але його вартість не повинна перевищувати 500 євро, якщо ви перетинаєте наземну кордон і 1000 євро, якщо в’їжджаєте в країну через аеропорт. Але і тут є обмеження, ви повинні перебувати за кордоном не менше 24 годин. При цьому ввезти куплений пристрій без сплати податків ви можете один раз протягом 72 годин. Якщо ви порушите це тимчасовий інтервал, то ліміт безмитного ввезення товарів автоматично знижується до 50 євро.

Джерело: itc.ua