Китайська компанія NIO, відома по «мегаватному» суперкару NIO EP9 і участі в гоночному чемпіонаті Formula E, починає виробництво свого першого електричного кросовера NIO ES8. Його випуск буде здійснюватися на підприємстві концерну JAC. Дана модель покликана стати доступною альтернативою аналогічного за форматом сімейному кросоверу Tesla Model X.

Данная модель призвана стать доступной альтернативой аналогичному по формату семейному кроссоверу Tesla Model XДизайн серійної моделі майже не відрізняється від концепту ES8, показаного на автошоу в Шанхаї. У нього загострена передня частина і вузькі діодні фари. Электрокроссовер NIO ES8 має 5022 мм в довжину, 1962 мм в ширину і 1756 мм у висоту, а його колісна база складає 3010 мм. Маса електричного кросовера становить 2460 кг. В салоні NIO ES8 встановлені віртуальна панель приладів і велика сенсорна панель інформаційно-розважальної системи, також передбачений проекційний дисплей.

Це слайд-шоу потребує JavaScript.

Електричний кросовер пропонують виключно в семимісному виконанні з посадковою формулою 2-3-2. Корпус і шасі моделі виконані з алюмінію. Новинка оснащується активною пневматичною підвіскою і двома електродвигунами на обох осях потужністю 326 кінських сил (крутний момент 420 Нм) кожен, тобто сумарна потужність становить 652 кінських сил.

nio-ns8-1nio-ns8-1
nio-ns8-2nio-ns8-2
nio-ns8-2anio-ns8-2a

Акумуляторна батарея ємністю 67 квт дозволяє проїхати без підзарядки до 500 км при середній швидкості руху 60 км/год (при тестуванні на підставі широко використовуваного неофіційного китайського стандарту). Якщо ж проводити тестування у відповідності з європейським стандартом NEDC, то запас ходу становить вже більш скромні 355 км. Повністю зарядити акумуляторну батарею від стандартної розетки на 220 В можна за 8 годин. На станціях прискореної зарядки всього за 1 годину відновлюється 80% заряду батареї.

 

Розгін до 100 км/год займає 4,4 секунди, а максимальна швидкість руху складає 200 км/ч. Однак останній параметр вимагає уточнення. Фактично, швидкість 200 км/год доступна лише у спеціальному Boost-режимі і лише впродовж 1 км шляху. Реально доступна для тривалої поїздки максимальна швидкість складає 180 км/ч. Правда, тривалої таку поїздку теж не можна назвати, так як заряду батареї при такій швидкості вистачить лише на 30 хвилин роботи електродвигунів. Відповідно, пробіг на максимальній швидкості становить близько 90 км.

 

Китайський електричний кросовер NIO ES8 надійде в продаж на місцевому ринку з 12 грудня. Ціна поки не уточнюється.

Джерело: carnewschina