NEW YORK, NEW YORK — APRIL 12: Cosmologist Stephen Hawking attends the New Space Exploration Initiative «Breakthrough Starshot» Announcement at One World Observatory on April 12, 2016 in New York City. (Photo by Gary Gershoff/WireImage)

Вранці 14 березня у своєму будинку в Кембриджі на 77 році життя пішов з життя знаменитий англійський фізик-теоретик, космолог і популяризатор науки Стівен Вільям Хокінг. Про це виданню BBC повідомив представник його сім’ї. Пізніше з заявою виступили його діти — Люсі, Роберт і Тім.

Ось це заяву:

«Ми глибоко засмучені тим, що сьогодні не стало нашого батька. Він був великим ученим і незвичайною людиною, чия робота і спадщина буде жити довгі роки. Одного разу він сказав: «[Земля] не була б великою частиною всесвіту, якби не стала будинком для людей, яких ви любите». Ми будемо сумувати за нього».

Стівен Хокінг — один з найбільш впливових і відомих широкій громадськості фізиків-теоретиків нашого часу, один з основоположників квантової космології. Він займався вивченням теорії виникнення світу в результаті Великого вибуху, теорії чорних дір. У 1974 році він розробив теорію, що чорні діри «випаровуються» за рахунок явища, яке пізніше назвали «випромінювання Хокінга». За своє життя Він написав кілька відомих книг з космології і чорним дірам, найвідоміші – «Коротка історія часу», «Чорні дірки і молоді всесвіти», «Світ у горіховій шкаралупі».

У 2014 році вийшов фільм «Всесвіт Стівена Хокінга» про ранні роки вченого. Роль Хокінга виконав актор Едді Редмейн, який отримав за неї «Оскар» за кращу чоловічу роль.

Джерело: BBC News