База даних тестового ЗА Geekbench поповнилася результатами невідомого пристрою Lenovo, що ховається за каталожним номером 81JL. Цікаво воно в першу чергу апаратним базисом, яким виступає SoC Snapdragon 850, призначена для установки в ноутбуки і трансформери Always Connected PC з Windows 10.

Нагадаємо, що пара-трійка моделей Always Connected PC, які зараз можна зустріти у продажу, використовує SoC Snapdragon 835. Власне, Lenovo – один з трьох виробників, випустили ПК з даної категорії (модель Lenovo Miix 630 показана на заголовному зображенні). Так що розробка нової моделі Always Connected PC на базі SoC Snapdragon 850 саме цим виробником не повинна особливо дивувати.

Що стосується результатів тестування, вони наступні: 2263 бали в однопоточному режимі і 6947 балів — в багатопотоковому. Для порівняння, ASUS NovaGo на SoC Snapdragon 835, інший трансформер Always Connected PC, набирає в середньому 1802 і 6475 балів відповідно. Тобто, приріст продуктивності у нової платформи Qualcomm щодо попередниці в однопоточному режимі становить близько 25%, а в багатопотоковому – лише 7,3%. Так, ймовірно, це тільки прототип і до моменту виходу пристрою на ринок результати дещо поліпшать шляхом програмних оптимізацій. Але чи варто плекати особливі надії, враховуючи, що Snapdragon 850, по суті, є розігнаною версією Snapdragon 845.

Нагадаємо, що Always Connected PC є ряд переваг (миттєвий запуск, постійне підключення до мережі і автономність), але їх головним недоліком є низька продуктивність у порівнянні з моделями на платформі Intel. І нинішні результати не виглядають вражаючими – надто вже скромний приріст, хоча покращення є. З іншого боку, це лише результати синтетичних тестів. На них можна орієнтуватися, але для повноцінної оцінки роботи пристрою при повсякденному використанні вони не годяться.

Повертаючись до пристрою, також можна побачити, що у нього буде 8 ГБ оперативної пам’яті. На жаль, про терміни виходу новинки поки даних немає.

В даному контексті можна згадати недавні чутки про SoC Snapdragon 1000, яка дозволить Qualcomm повноцінно конкурувати з сучасними процесорами Intel.

Джерело: gizmochina