За повідомленням ряду власників материнських плат Gigabyte GA-AX370-Gaming K7 і K5, останні версії прошивок UEFI містять помилку, що приводить до значних стрибків напруги на процесорі. У деяких випадках вольтаж vCore може досягати 1,7 В, що виходить далеко за рекомендовані межі.
В даний час відомо як мінімум про один випадок «вигорання» процесора Ryzen на одній із згаданих плат Gigabyte. Ним став Ryzen 7 1800X, на який було подано 1,7 Ст.Джерелом проблеми, судячи з усього, стала некоректна робота функції Gigabyte Dynamic Vcore. Незважаючи на те, що в UEFI напруга на процесорі виставлено рівним 1,2 В, при навантаженні вона може стрибати до 1,55, а в деяких випадках і до 1,7 В. При цьому скачки напруги ніяк не пов’язані з збільшенням частоти процесора, яка залишалася на тому ж рівні, що і прошивки до останньої версії UEFI.

Найбільш вірним способом позбавлення від цієї проблеми стане «відкат» прошивки UEFI до попередньої версії або встановлення фіксованої напруги CPU з відключеною функцією Dynamic Vcore.

Джерела:
ithelpblog.pro

overclockers.ua