Ніколи не нехтуйте простими способами захисту своїх даних в ПК, просто регулярно робіть резервні копії всіх важливих даних. Це врятує Вашу інформацію в різних життєвих випадках: у випадку крадіжки ноутбука, виходу з ладу жорсткого диска, вірусів. Створення копії документів і фотографій повинно стати правилом роботи на ПК, а як часто – вирішувати Вам.

Ми розглянемо 3 основні способи резервного копіювання, для оптимального захисту інформації можна скористатися одразу кількома.

 • Зовнішній жорсткий диск
 • Зовнішній жорсткий диск майже не відрізняється від жорсткого диска комп’ютера і виконує ті ж функції. Зовнішні жорсткі диски можуть бути маленькими, зручними для перенесення, а можуть – великими, для домашнього використання, з живленням через мережевий адаптер.

  Внешний жесткий диск для резервного копирования

  Зазвичай зовнішні жорсткі диски підключаються до комп’ютера через USB-інтерфейс. Після автоматичної синхронізації скопійовані файли і дані

  Потенційні ризики

  Причин виходу з ладу жорстких дисків багато, і це може трапитися в будь-який момент. Нові жорсткі диски до пори, до часу кілька надійніше. При правильній експлуатації поломки бувають рідко, але така можливість не виключена.

  Готові рішення

  Спочатку треба визначити призначення жорсткого диску. При виборі пристрою для перенесення – основне вага і форм-фактор. Наприклад, легкий 2,5-дюймовий Western Digital WDBLNP5000A-EEUE на 500 ГБ, USB 3.0 важить всього 130 р.

  Для домашнього використання найважливіше — обсяг пам’яті жорсткого диска. Оптимальне співвідношення ціна/якість — Western Digital WDBWLG0030HBK-EESN на 3000 ГБ, USB 3.0 з живленням через мережевий адаптер.

 • Flash-накопичувач
 • Компактність, дешевизна і легкість використання «флешок» витісняє з експлуатації інші типи носіїв інформації. На відміну від жорстких дисків, в «флешках» використовується флеш-пам’ять.

  Flash-накопитель для резервного копированияFlash-накопитель для резервного копирования

  Потенційні ризики

  «Флешку» легко втратити, або вона теж може вийти з ладу — головна небезпека для флеш-пам’яті — електростатичні розряди.

  Готові рішення

  Якщо можливість втрати «флешки» вас не лякають, SanDisk Ultra Fit USB 3.0 – хороший вибір!

 • Хмарні сховища
 • Хмарні сховища — це коли інформація зберігається на серверах мережі, що надаються третьою стороною. Внутрішня структура серверів користувачеві не видно.

  Облачные хранилища для резервного копированияОблачные хранилища для резервного копирования

  Велика перевага хмарних сховищ у тому, що працювати зі своїми даними можна з будь-якого пристрою і місця, де є інтернет.

  Потенційні ризики

  Хмарні сховища можуть бути зламані зловмисниками. Наприклад, у 2014 році було зламано iCloud, і компрометуючі фотографії американських зірок стали доступні в інтернеті.

  У разі закриття компанії, що надає послуги хмарного сервісу, дані можуть стати недоступними для користувачів.

  Доступ до інтернету та якість зв’язку можуть сповільнити або зупинити роботу.

  Готові рішення

  При виборі хмарного сховища обов’язково ознайомтеся з репутацією компанії, щоб бути впевненим, що вона не закриється в будь-який момент. Для звичайних потреб користувачеві вистачить можливостей Google Drive (безкоштовно 15 Гб), Яндекс. Диск, Dropbox (Безкоштовно 2 Гб) або MEGA (який фахівці комп’ютерної Допомоги «А-ІТ» якраз використовують самі і рекомендують своїм клієнтам для налаштування резервування даних надійного шифрування даних і надання аж 50 Гб для безкоштовного зберігання даних).

  Інформація на Google Drive не шифрується, тому не варто зберігати там цінні особисті дані без додаткових заходів обережності.

  Для спеціальних завдань і бізнесу до вибору хмарного сховища треба підійти більш відповідально.

  Так само рекомендується не просто синхронізувати дані, а архівувати їх за допомогою WinRAR і вже архівні дані зберігати в хмарі, або на інший носій. Як це можна здійснити, читайте в нашій статті: «Як налаштувати автоматичне резервне копіювання через WinRar«
  Це пов’язано з деякими вірусами, які не відразу видаляють, або шифрують файли, а роблять це поступово, якщо файли будуть не архівувати є шанс що коли ви будите синхронізувати дані або копіювання на резервний носій ви зможете перенести вірус на носій.

  Для просунутих користувачів

  Для специфічних завдань та підвищення рівня безпеки зберігання даних можна використовувати мережевий накопичувач (NAS).

  Мережеві накопичувачі (NAS — Network-attached storage) — просунуті корпусу для жорстких дисків з процесором, пам’яттю, мережевими інтерфейсами і власною операційною системою. Такі накопичувачі можуть використовуватися в якості домашнього файлового сервера.

  За допомогою спеціального програмного забезпечення можна створювати повну копію всіх файлів і системи робочого комп’ютера в реальному часі. І у Вас буде невелика, власне хмарне сховище.

  За матеріалами EAST