Як відомо, Microsoft готується незабаром випустити чергове велике оновлення для ОС Windows 10, яке принесе масу нововведень. Microsoft поки не повідомляла офіційного імені оновлення, що проходить під кодовою назвою Redstone 4, але все вказує на те, що воно буде назватися Windows 10 Spring Creators Update – за аналогією з попередніми двома пакетами оновлень.

Ось буквально днями учасники програми Windows Insider виявили в тестовій збірці Windows 10 під номером 17618 черговий доказ того, що наступне оновлення буде називатися Spring Creators Update.

Виконавши команду Get-VMHostSupportedVersion в оболонці PowerShell, вони отримали список всіх великих оновлень. Останньою в цьому списку було згадано ще не випущене оновлення Microsoft Windows 10 Spring Creators Update 1803.

Номер в позначенні вказує на дату випуску оновлення – перші дві цифри — це рік, а два останніх — місяць. Попереднє оновлення – Fall Creators Update 1709 – стало доступно інсайдерам у вересні 2017 року, а через місяць стало доступне всім бажаючим. Тобто, логічно очікувати, що вже в цьому місяці фінальна збірка Spring Creators Update 1803 стане доступна інсайдерам, а вже в наступному відбудеться публічний реліз оновлення.

Буквально днями список відомих нововведень і змін, які принесе Windows 10 Spring Creators Update, поповнився двома новими. По-перше, стало відомо, що оновлення принесе Windows ML – нову платформу ІІ, яка дозволить розробникам задіяти в своїх додатках готові моделі машинного навчання.

Як повідомляється, Windows ML дозволить розробникам створювати більш просунуті програми для Windows 10 шляхом імпорту тих чи інших моделей навчання від різних систем ШІ. Таким чином, можна буде створювати ПЗ, яке буде використовувати переваги ШІ для прискорення виконання тих чи інших завдань, обходячись можливостями і ресурсами конкретного ПЗ. Тобто, їх робота не буде залежати від спеціальних хмарних сервісів.

Розробники отримають доступ до бета-версії ІІ-платформи з випуском Visual Studio Preview версії 15.7 і зможуть використовувати API Windows ML як в звичайних настільних застосуваннях, так і в універсальних програмах у всіх версіях ОС Windows 10. Більше подробиць про свою новій платформі ІІ, яка буде працювати на широкому спектрі пристроїв (ноутбуки, ПК, гаджети IoT, гарнітура HoloLens і пристрої на обчислювальному блоці Intel Movidius) Microsoft обіцяє розповісти на майбутній конференції Build, там же пройдуть демонстрації можливостей платформи.

Ну і по-друге, віце-президент Microsoft Джо Белфиор підтвердив недавні чутки, що з випуском наступного update 10 S, яка раніше вважалася окремою ОС, стане опціональним режимом, доступним у всіх версіях Windows. Яким чином перетворення Windows 10 S окремої версії ОС в режим для повноцінної версії має внести ясність у ситуацію, незрозуміло. Адже за фактом, цим кроком Microsoft створює ще більшу плутанину. Замість того, щоб просто визнати провал ініціативи, який був очевидний ще з самого початку. Втім, є і плюс – тепер можна буде безкоштовно перейти з «спрощеною» Windows 10 in S Mode на повноцінну Windows 10. Виняток — Windows 10 Pro in S Mode, де перехід на повноцінну Windows 10 Pro, буде коштувати колишні $50.

З інших ключових нововведень Spring Creators Update, про які ми розповідали в попередніх новинах, можна відзначити функцію Timeline, оновлений інтерфейс в рамках концепції Fluent Design, адресну книгу My People, Nearby Share для обміну даними на близькій відстані, можливість перегляду відправляються в Microsoft відомостей і поліпшення стандартних додатків (Cortana, Edge і ін).

Джерело: TechPowerUp, The Verge і Microsoft