Dogecoin – перша криптовалюта, яка була створена і названа в честь інтернет-мема.
Мем Doge – це фото собаки породи сіба-іну з незрозумілими написами англійською, як би зображують розумовий процес тварини. 8 грудня 2013 року була представлена монета Dogecoin на основі Litecoin і з цього року вона стала популярною, хоча і не входить в десятку ні по капіталізації, ні за добовими обсягами торгів, але все ж торгується на безлічі бірж. Далі спробуємо розібратися, чому вона набирає популярність і як з нею працювати.

Основна інформація про монеті Dogecoin

Офіційний сайт: http://dogecoin.com

Офіційний Twitter: @dogecoin

Алгоритм: Scrypt with AuxPoW

Час генерації блоку: 60 секунд

Час дозрівання: 240 блоків

Транзакцій для підтвердження переказу: 6

Порт гаманця: 22555

Порт RPC: 22556

Станом на 19.09.2017 року вартість одного догикоина становить 0.00000023 BTC або $ 0.00091. Всього видобуто понад 111 мільярдів монет, а капіталізація валюти становить 100,7 мільйонів доларів.

Історія створення Dogecoin

На хвилі популярності інтернет-мема Біллі Маркус (Портланд, США) створив догикоин і використовував його для розкрутки нової кріптовалюти. Dogecoin був створений на базі крипти Luckycoin, основою якої була Litecoin, а Лайт, у свою чергу, заснований на Биткоине. Спочатку Доги взяли від Luckycoin динамічний (рендомний) розмір нагороди майнер за кожен блок, але в березні 2014 року розмір її став фіксованим. Спочатку передбачалося, що емісія догикоина обмежитися 100 млрд. монет, але потім обмеження було прибрано і зараз видобуто понад 111 млрд. доги.

Через відсутність обмеження на емісію, а також з-за швидкого періоду початкового майнінгу (винагороду кожні 60 секунд), догикоин ніяк не може досягти вартості навіть в один цент, хоча бували злети і падіння. Помітне падіння (практично у два рази) було у вересні 2017 року.

Переваги Догикоина

На чому ж базується всесвітня популярність даної крипти і в чому її переваги?:

— швидка швидкість переказів і дуже низька комісія. Комісія, навіть з дуже великих сум, з урахуванням перекладу не буває більше 1 доги. А оскільки 1 доги майже нічого не коштує, виходить, що можна зробити грошовий переказ у будь-яку країну практично безкоштовно і анонімно;

— монета анонімна, децентралізована і безпечна;

— у доги відсутні проблеми з масштабуванням, які є у биткоина;

— багато крипто-бірж і сервісів, що використовують догикоин;

— догикоин популярний у творців різних кранів (faucet) – сайтів, які роздають відвідувачам трохи крипти для залучення користувачів, чим користуються любителі халяви, особливо молодшого віку, просто зареєструвавши доги-гаманці.

Актуальний курс Dogecoin

Нижче в інформері можна подивитися актуальний курс догикоина:

 

Як створити гаманець Догикоин

На головній сторінці офіційного сайту зі знаменитою собачкою і написом «START USING DOGECOIN TODAY» є великий вибір ОС для створення гаманців догикоин, включаючи всі популярні десктопні та мобільні ОС, можна створити гаманець онлайн і в браузері.

Якщо Ви не використовуєте браузерную версію, а встановлюєте гаманець доги на комп’ютер у вигляді окремої програми, то, з одного боку, Ви убезпечите себе, але з іншого, після синхронізації гаманець буде займати близько 20 гігабайт, і синхронізація займає багато часу. А якщо скачати не повну версію, а «Multi», неминучі збої в роботі. Якщо Вас не насторожує розмір файлу гаманця, то почнемо:

Установка гаманця Доги під Windows

Спочатку вибираємо значок Windows на головній сторінці офіційного сайту Dogecoin. Переходимо на сторінку вибору з трьох версій — лайт-версія гаманця «МультиДоги» і 64 — і 32-розрядні версії повного гаманця. Всі вони виділені на скріншоті нижче:

Вибираємо і викачуємо інсталяційний файл, далі вибираємо теку, куди буде інстальований гаманець. Після установки запускаємо програми, і відкриється головна сторінка інтерфейсу:

Щоб здійснювати перекази, необхідно синхронізувати гаманець з мережею. Це довга історія, оскільки синхронізувати гаманець треба, завантажуючи історію всіх блоків майже за 4 роки, а це близько 20 гігабайт. До закінчення синхронізації можна здійснювати операції, а от отримувати кошти на свій рахунок можна вже відразу, але Ви побачите гроші на рахунку тільки після синхронізації. Щоб отримати догикоины на гаманець, натискаємо кнопку «Отримати» у верхньому меню (виділено зеленим на скріншоті вище). Далі тиснемо кнопку «отримати платіж» і бачимо наш догикоин — адресу. Це показано на скріншоті далі:

Радимо після установки гаманця зробити резервну копію, щоб була можливість відновити гаманець у разі переустановлення операційної системи або необхідності встановити свій гаманець на інший комп’ютер. Для цього натискаємо «Зробити резервну копію гаманця» зверху в меню у вкладці «Файл».

Гаманець Dogecoin в браузері

Адреса найпопулярнішого з web-гаманців догикоин: https://dogechain.info/

Якою б не була сума переказу, комісія фіксована – 1 догикоин. Ще переваги: не займає місце на вінчестері, не потрібна синхронізація, зручний інтерфейс.
Мінус – якщо сайт припинить існування, то разом з гаманцями. Підстраховка — скачана з онлайн гаманця «паперова версія». Але, завантажений на комп’ютер гаманець, все ж таки надійніше.

Спочатку натискаємо на зелену кнопку «Create Wallet»:

Потім вводимо свою електронну поштову адресу, і два рази пароль.

Після заповнення форми, автоматично формується довгий і складний унікальний ідентифікатор гаманця, який треба обов’язково зберегти. Щоб зайти в онлайн гаманець, в поле «ID Wallet», вводитися збережений ідентифікатор, а в полі нижче — свій пароль.

Ми потрапляємо на головну сторінку гаманця. Там бачимо нашу адресу поруч з QR-кодом, трохи вище знаходиться баланс. Ліворуч, нижче напису «Backup We advise you to backup your wallet using any of the options below.», можна зберегти «паперову копію» свого гаманця, натиснувши на кнопку «Paper Wallet». У верхньому меню ми можемо перейти на сторінки з історією транзакцій, а також відправити кому-небудь догикоины на вкладці «Send». Всі ключові елементи виділені зеленим прямокутниками на картинці нижче:

Підсумки, відгуки і перспективи

Багато хто вважав, що криптовалюта, створена в жарт з мему, не зможе бути популярною і вже точно буде віддана забуттю, як тільки мем втратить свою актуальність. Але ось минуло вже чотири роки, а з’являється все більше сервісів і бірж, які беруть догикоины. Напевно, ця крипта тримається на плаву завдяки дуже низьким комісіям при перекладі. Висновок догикоинов практично зі всіх сайтів, що дають заробити безкоштовно – сервіси самі оплачують дріб’язкову комісію в 1 доги. Тоді як, при виведенні з тих же сервісів биткоина, комісії досягають і 35 тисяч сатоши.

Відгуки про криптовалюте догикоин, в основному, позитивні. У доги імідж перевіреної часом крипти, яка торгується за фіат і дуже зручна для переказів:

Також, трейдери та інвестори відстежують стрибки у вартості (пампи і наступні за ними дампи) і знають, коли краще закупити догикоины.