Обложить нельзя освободить, или Регулирование рынка криптовалют по-украински

Все йде до того, що в нашій країні скоро з’явиться закон про криптовалютах. Останнім часом про це говорять все частіше, буквально минулого тижня НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондовому ринку) представила концепцію (поки її немає у відкритому доступі), що описує законодавчих заходів для регулювання сфери криптовалют і блокчейна. Тепер же стало відомо про черговому підготовлюваному законопроекті, який стосується криптовалют. Законопроект готує депутат БПП Олексій Мушак спільно з групою з 20 учасників ринку, документ повинні внести на розгляд Верховної Ради України вже в наступному місяці.

Як правило, невід’ємною частиною регулювання фінансових операцій йде оподаткування. Зокрема, документ передбачає запровадження податку в розмірі 5% на вивід криптоактивов з біржі фіат (в реальні гроші). Причому це пільгова ставка, яка буде діяти до кінця 2024 року. Тобто, надалі ставка зросте ще більше.

Фізичні особи будуть платити ще й військовий збір в розмірі 1,5%. Важливо відзначити, що податок буде діяти тільки на вивід коштів фіат або при покупці товарів і послуг (нерухомості, наприклад), тоді як операції з обміну криптовалют обкладати податком не будуть.

Журналіст LIGA.net неофіційно поспілкувався з власником однієї з криптобирж, який сказав, що зазначена в законопроекті ставка – це компроміс з податковим комітетом ВР.

Регулятором ринку криптовалют виступить НКЦПФР, яка з великою ймовірністю візьме під свій контроль не тільки ліцензування криптобирж і криптообменников, але первинне розміщення токенів (ICO).

У прес-службі регулятора підтвердили, що комісія визначить порядок і вимоги до процедури проведення ICO.

В пресс-службе регулятора подтвердили, что комиссия определит порядок и требования к процедуре проведения ICO.В пресс-службе регулятора подтвердили, что комиссия определит порядок и требования к процедуре проведения ICO.

Експерти у свою чергу, наполягають на необхідності стимулювати розвиток ринку шляхом запровадження податкових і регуляторних канікул. До речі, Білорусь ще в кінці минулого року дозволила ICO, майнінг та операції з криптовалютой. Більше того, президент країни Олександр Лукашенко підписав декрет, яким звільнив галузь від сплати податків до 2023 року.

Керуючий партнер інвестфонду AVentures Capital Андрій Колодюк вважає, що біржі і обмінники з хорошою репутацією на глобальному ринку слід пускати в Україну не за ліцензіями, а з реєстраційної процедури. В даному випадку компанія повинна просто повідомити регулятора про початок своєї діяльності. За словами Колодюка, в UVCA (Українська асоціація венчурного і приватного капіталу) вже звернулися дві великі світові криптобиржи, які цікавляться, коли в Україні з’являться локальні банки, ліцензовані на обмінні операції фіата в крипту і навпаки. Все це явно вказує на наближення дня легалізації криптовалют в Україні.

Джерело: liga.net