Позачергове оновлення для Windows виявилося «смертельним» для деяких процесорів AMD. На офіційному сайті Microsoft з’явилася довга гілка скарг користувачів, комп’ютери яких перестали завантажуватися після оновлення.

Осторожно: Windows 10 может “убить” ваш компьютерПроблема торкнулася користувачів деяких процесорів AMD Athlon, Sempron і Turion 64 X2, випущених в середині 2000-х. За словами користувачів, до оновлення комп’ютери працювали бездоганно, а після — не показували нічого, крім екрану завантаження.

Деякі поскаржилися, що їх комп’ютерів не допомогла навіть перевстановлення Windows 10. Інші змогли включити пристрою, однак ті швидко заново завантажили і встановили проблемне оновлення. Тим, хто потрапив у таку ситуацію, слід відключити Windows Update, в якості запобіжного заходу можна відключити комп’ютер від інтернету.

Нагадаємо, Microsoft випустила оновлення 4 січня у відповідь на групу критичних вразливостей Meltdown і Spectre, яку знайшли в процесорах Intel, AMD і ARM. З фундаментальної помилки проектування програми можуть отримувати доступ до вмісту, захищеного пам’яті на рівні ядра процесорів. В теорії цього шкідливі програми можуть отримати доступ до конфіденційної інформації користувачів.