Ера 32-розрядних операційних систем неминуче підходить до кінця. Днями каліфорнійський чіпмейкер NVIDIA оголосила про припинення розробки відповідних драйверів для 32-розрядних версій ОС Linux, Windows та FreeBSD.

Эра 32-разрядных операционных систем неизбежно подходит к концу. На днях калифорнийский чипмейкер NVIDIA объявил о прекращении разработки соответствующих драйверов для 32-разрядных версий ОС Linux, Windows и FreeBSD.  Говоря точнее, 390 выпуск фирменного набора драйверов от NVIDIA станет последним, где еще будет поддержка 32-разрядных систем. В дальнейшем поддержка новых GPU будет осуществляться только в драйверах для 64-разрядных систем.  С одной стороны, это вполне ожидаемый шаг и какого-либо удивления он вызывать не должен – к настоящему времени 64-разрядные ОС уже успели стать нормой. С другой, есть масса людей и предприятий, которые по-прежнему используют устаревшую компьютерную технику. И, вероятно, они работают с 16-разрядным или 32-разрядным ПО.  Разумеется, использование устаревшего ПО создает определенные риски безопасности, которые могут стать гораздо более серьезной проблемой, нежели отсутствие графических драйверов NVIDIA. К тому же, в случае обнаружения в 32-разрядных драйверах проблем по части безопасности они будут устраняться в виде обновлений для ветки 390.x вплоть до января 2019 года. Так что время для обновления еще есть.  Источник: NVIDIAThe logo of Nvidia Corporation is seen during the annual Computex computer exhibition in Taipei, Taiwan May 30, 2017. REUTERS/Tyrone Siu

Кажучи точніше, 390 випуск фірмового набору драйверів NVIDIA стане останнім, де ще буде підтримка 32-розрядних систем. В подальшому підтримка нових GPU буде здійснюватися тільки в драйверах для 64-розрядних систем.

З одного боку, це цілком очікуваний крок і якогось подиву він викликати не повинен – до теперішнього часу 64-розрядні ОС вже встигли стати нормою. З іншого боку, є маса людей і підприємств, які використовують застарілу комп’ютерну техніку. І, ймовірно, вони працюють з 16-розрядним або 32-розрядним.

Зрозуміло, використання застарілого ЗА створює певні ризики безпеки, які можуть стати набагато більш серйозною проблемою, ніж відсутність графічних драйверів NVIDIA. До того ж, у разі виявлення у 32-розрядні драйвери проблем по частині безпеки вони будуть усуватися у вигляді оновлень для гілки 390.x аж до січня 2019 року. Так що час для оновлення.

Джерело: NVIDIA