За останній час різні тематичні джерела опублікували кілька повідомлень, які вказують на анонс/вихід нових графічних рішень NVIDIA вже на березневих галузевих заходах GDC (Game Developers Conference) і GTC (GPU Technology Conference). Однак нові дані вказують на те, що ніяких нових GPU від NVIDIA ми не побачимо раніше липня або навіть серпня цього року.

Відразу прояснимо, що під новими GPU ми в даному випадку маємо на увазі майнерські GPU Тьюринга (які ще можуть в підсумку виявитися ігровими) і споживчі (ігрові) Ампер. Ранні чутки вказували, що перші будуть використовуватися в графічних прискорювачах, спеціально призначених для видобутку криптовалют, а другі – ляжуть в основу нового покоління відеокарт GeForce, які прийдуть на заміну нинішнім Pascal. Висловлювалося припущення, що цим NVIDIA хоче розділити ринок відеокарт на споживчі та майнерські, тим самим вирішивши проблему дефіциту і підвищення цін на нові карти. Тепер до суті.

Ресурс tom’s Hardware Guide, посилаючись на дані галузевих джерел, пише, що спочатку партнери NVIDIA повинні були почати розробку відеокарт на базі графічних рішень покоління Тьюринга вже зараз, але в підсумку терміни перенесли на травень. Старт масового виробництва нових відеокарт тепер намічений на середину червня, а дебют очікується в липні, а то й серпні. Нібито поспішати з виведенням нових моделей у NVIDIA немає ніяких причин, нинішні відеокарти покоління Pascal продаються добре, а AMD не здатна дати гідну відсіч (в топовому сегменті так точно).

Також джерело стверджує, що NVIDIA вирішила пригальмувати з висновком архітектури нового покоління Ampere в споживчий сегмент, обмежившись професійним сегментом, де зараз використовується архітектура Volta. Остання ж в кінцевому підсумку таки перебереться в споживчий сегмент. Це дозволить чипмейкеру отримати максимальну вигоду з архітектури Volta, залишивши її ще на одне покоління в потребительном сегменті. Спочатку вважалося, що в споживчому сегменті NVIDIA пропустить архітектуру Volta і відразу випустить адаптери на архітектурі наступного покоління Ампер.

Джерело: tom’s Hardware