Новая технология LoRa позволит обмениваться данным на больших расстояниях без участия точек доступа

Бездротовою передачею даних сьогодні нікого не здивуєш. Більше того, мало кого приводить в подив і швидка передача даних на величезні відстані.

Зв’язавшись з одним з будь-якої точки світу в будь-якому більш-менш просунутому месенджері, ми можемо передати фотографії, відео, документи чи просто написати повідомлення, і наш друг отримає цю інформацію практично миттєво. Все це можливо завдяки великій мережі радиокоммуникационных вишок, ретрансляторів, точок доступу і іншого. Групі дослідників з Японії цього здалося мало, і не так давно вони представили пристрій, завдяки якому можливо здійснювати передачу даних на величезні відстані між пристроями, без участі проміжних ланок».
Технологія була представлена в Токіо на виставці Factory 2016 Fall. Японська компанія SystemBase продемонструвала модем Lory, що працює на інноваційній платформі для передачі сигналу на далекі відстані LoRa (Long Rage). Завдяки LoRa, існує можливість зв’язати двох абонентів, які знаходяться один від одного на відстані до 10 кілометрів. Як це працює? Специфікацій пристроїв, а також алгоритмів системи розробники, ясна річ, поки не розкривають, але сам принцип роботи простіше простого: модем Lory з’єднується з будь-яким вашим пристроєм за допомогою Bluetooth, те ж саме робить другий абонент з іншим девайсом з комплекту (Lory буде продаватися парами). І, власне, все. Можна передавати фото, відео на швидкості до 300 кілобіт в секунду, а також організувати сеанс зв’язку допомогою програми Himalaya Talk.
Як стверджують розробники з компанії SystemBase,
«Ми припускаємо, що такий вид прямого зв’язку стане дуже корисним інструментом у горах, в морі та в інших місцях, де відсутні базові станції мобільного зв’язку».
Розмір модему Lory становить 90 х 45 міліметрів, а товщина пристрою всього 12 міліметрів. Заряду пристрою вистачить на 168 годин роботи в автономному режимі. Продажі стартують вже в цьому році.
Джерела:
hi-news.ru

blog.ithelp4you.in.ua