Німецька космічна компанія PTScientists планувала політ на Місяць протягом кількох років. Раніше вона вже уклала партнерську угоду з Audi з метою створення і запуску на супутник Землі пари чотириколісних місяцеходу, які покликані зайнятися вивченням місячної поверхні. А тепер PTScientists уклала нову партнерську угоду з компаніями Vodafone і Nokia, метою якого є створення на Місяці комунікаційної мережі. Вона буде використовувати стандарт зв’язку 4G LTE для передачі на Землю відео у високому дозволі.

Базова станція Vodafone буде підтримувати зв’язок з місяцеходами в процесі вивчення ними різних ділянок місячної поверхні та отримання фотографій і відео. При цьому мережа 4G буде використовувати частотний діапазон 1800 МГц для передачі HD відео на модуль ALINA (Autonomous Landing and Navigation Module), який, у свою чергу, забезпечить передачу контенту в офіс компанії PTScientists в Берліні. Компанія Nokia створить для цього проекту телекомунікаційне обладнання космічного класу, маса якого складе менше 1 кг.

Стандарт зв’язку 4G є більш енергоефективним порівняно з аналоговою радіозв’язком і забезпечує можливість передачі великих обсягів даних між місяцеходами і станцією ALINA. Як відзначають учасники проекту, він важливий «для багатьох зацікавлених сторін і людства в цілому». Наголошується, що запуск обладнання на Місяць запланований на 2019 рік.

Джерело: Engadget