Наше завдання полягає в тому, щоб наш твердотільний накопичувач як можна довше прослужив і при цьому без будь-яких помилок.

Для оптимізації Windows під твердотільний накопичувач, ми використаємо утиліту SSD Mini Tweaker. Всі непотрібні опції можливо відключити і вручну, але в програмі Mini SSD Tweaker це все робиться в кілька кліків. При цьому вручну доведеться відключити тільки індексацію файлів на локальних дисках.

Спочатку треба завантажити Mini SSD Tweaker. Версію 2.1 качаємо за таким посиланням:

SSD Mini Tweaker 2.1 x32

SSD Mini Tweaker 2.1 x64

SSD Mini Tweaker XP 1.0

Програму необхідно витягти з архіву і запустити, спеціально встановлювати не треба.

Запускаємо утиліту SSD Mini Tweaker.

Необхідно всі пункти відзначити галочками. Я відзначаю всі пункти, можна залишити тільки SuperFetch, так як відключення цієї служби може збільшити час запуску. Далі галочками відзначаємо потрібні служби, і натискаємо кнопку «Застосувати зміни». У цій утиліті є пункт «Вручну», це означає, що потрібно вручну відключити служби. Їх дві: дефрагментація диска за розкладом і індексування вмісту файлів на диску.

Инструкция по настройке ssd lbcrjd

У разі, якщо дефрагментація за розкладом відключиться автоматично після внесених нами змін, то індексацію файлів на диску потрібно відключати вручну на кожному локальному розділі.

Відключаємо індексування вмісту файлів на диску

Заходимо в «Мій комп’ютер», і натискаємо правою кнопкою на один з локальних дисків. Вибираємо «Властивості».

Відкривається вікно, в якому потрібно зняти галочку з пункту «Дозволити індексувати вміст файлів на цьому диску на додаток до властивостей файлів». Натискаємо «Застосувати».

Как правильно настроить windows под SSD Как правильно настроить windows под SSD

З’явиться ще одне вікно, натискаємо «Ок».

Настраиваем виндовс для работы с ssd lbcrjvНастраиваем виндовс для работы с ssd lbcrjv

Чекаємо завершення процесу.

Якщо цю процедуру робити на диску C, швидке всього, з’явиться повідомлення про те, що у вас немає прав редагувати системні файли. Я просто натиснув «Пропустити все», думаю, що якщо пропустити кілька файлів, то нічого страшного не станеться.

Це все, настройка Windows під твердотільний накопичувач закінчена. Багато хто вважає, що це «міф, нічого відключати не потрібно і т. п». Може і так, але якщо це придумали, то значить це потрібно, і, у всякому разі, не завадить.

Ваші доповнення, зауваження або запитання, пишіть в коментарях, розберемося. Удачі!