Навряд чи знайдеться користувач комп’ютера, кому не набридла настирлива реклама – вона відволікає від роботи, закриває потрібну інформацію і просто дратує. Але що поробиш, реклама і існує для залучення уваги до об’єкта рекламування, і її мета — формування або підтримання інтересу до нього. А наша мета – зробити свою роботу за комп’ютером комфортною і продуктивною. Для цього пропонуємо кілька способів очищення комп’ютера від спливаючих вікон і настирливих рекламних банерів легальних рекламодавців.

Спосіб перший: AdBlock Plus

Наприклад, Вам заважає реклама в інтернет – браузері Google Chrome. Наше позбавлення від реклами починаємо з того, що клікаємо по іконці «Налаштування». Це кнопка з трьома горизонтальними смугами, знаходиться у правому верхньому куті інтернет – браузера. Зі списку, що з’явився вибираємо однойменний пункт. У лівій частині інтерфейсу активуйте пункт «Розширення». У разі відсутності в чекбоксі поряд з цим пунктом галочки, її треба поставити. Якщо у вас немає цього розширення для браузера Google Chrome, можна пройти по посиланню в нижній частині робочої області інтернет-браузера. Тут знаходиться інтернет-магазин від Google. Введіть сюди назву шуканого програмного засобу. Поруч із знайденим розширенням розташована кнопка «встановити». Треба натиснути на неї і дочекатися закінчення установки. На панелі інструментів загориться червоний значок з абревіатурою ABP, це значить — питання про рекламу в браузері Google Chrome закритий. Але це розширення не завжди допомагає. Є і більш радикальні способи нейтралізації реклами в браузері.

Adblock Plus

Спосіб другий: Ad Muncher

Ad Muncher – це ефективне і не ресурсномісткий додаток, яке допомагає надійно захиститися від реклами. Програма проста і невибаглива у використанні і, що важливо — завантажити і встановити додаток можна безкоштовно і дуже швидко. Заходимо в меню «програми» і активуємо розділ «Опції». У вкладці «Фільтрування» можна встановити для окремих сайтів «поведінкові параметри», а також заборонити доступ виведення на екран монітора будь-якої інформації. Рекомендується встановити всі галочки в підменю «Спливаючі вікна». Ця ефективна програма допомагає зберегти багато часу і інтернет-трафік.

Шкідливі об’єкти

На жаль, крім легальних способів поширення реклами існують чорні методи, від яких не рятує навіть антивірусна програма. Щоб зрозуміти, як від цього захиститися, треба з’ясувати, як систему може потрапити нещасливий сценарій від несвідомих розробників. Під час установки програмного забезпечення новачок не помічає, що, разом із програмами, які він ставить на свій комп’ютер шкідливий рекламний модуль. При перевірці звичайної антивірусною програмою такий софт виглядає невинним. Але проблеми виникають нехай і не відразу, але обов’язково. Ваш браузер починає жити самостійно, перекидаючи користувача на незрозумілі інтернет – ресурси. Звичайно, йому захочеться відключити рекламу в Google Chrome.

Як знайти і видалити рекламний вірус?

Є спеціальні антивірусні програми, які можуть виявити Maleware і SpyWare об’єкти. Почнемо зі стандартного способу пошуку рекламного шпигуна за допомогою убудованих засобів операційної системи Windows.
Як прибрати рекламу в Google Chrome: покрокова інструкція – крок 1.
Причина, зазвичай, ховається в операційній системі. Як не дивно, але, щоб її знайти, треба відключити опцію «Приховувати захищені системні файли», яка знаходиться в «Параметрах провідника». Натисніть комбінацію клавіш Win+R і введіть Control Folders. Потім використовуємо вкладку «Вид». Тут треба знайти і деактивувати вищезгадану опцію. Нижче необхідно відзначити пункт «Показувати приховані файли і папки».

Крок 2 — Поява незнайомої програми в списку
Зайдіть через «Панель управління» в розділ «Програми та компоненти». Уважно прочитайте перелік програм. Якщо ви знайдете щось новеньке, швидше за все, ця невідома програма, яка відкриває рекламу в браузері Google Chrome. Видаліть небажаного гостя зі списку встановлених програм і приступите до наступної дії. Іноді, програма, яка є контейнером для рекламного модуля, не може сама вийти з комп’ютера. Щоб видалити її, необхідно зайти в «Диспетчер завдань» і відключити однойменний процес. Натисніть комбінацію клавіш Shift+Ctrl+Delete. Знайдіть і вимкни підозрілий процес натисканням на кнопку «Зняти завдання». Тепер можна приступати до процесу деінсталяції.

Крок 3 — видалення тимчасових файлів
В папці Temp, іноді розташовуються різні виконувані файли з вірусними рекламами. Під своїм обліковим записом Users, заходьте в меню «Пуск» і перейдіть до розділу «Цей комп’ютер». Потім заходите в директорію «App Data» і далі використовуєте шлях «Local» — «Temp». Сміливо вибирайте весь вміст цієї папки і видаліть його.

Крок 4 — зайві записи в «Властивості оглядача»
На початку статті ми згадували про блокировщике реклами Ad Block Plus. Але іноді це розширення безсило проти хитрих комбінацій програмістів. Рекламна посилання (згідно зловмисного програмного алгоритму) може прописуватися в меню «Властивості оглядача» в чекбоксі «Домашня сторінка». Коли ви запускаєте інтернет-браузер, а на екрані з’являється рекламна сторінка, це як раз той випадок. Треба змінити адресу, на вибраний Вами, і натиснути кнопку «Застосувати».

Метаморфози ярлика Chrome

Проблема відкриття рекламних сторінок в Google Chrome майже вирішена, крім одного питання. Наведіть курсор на вкладку браузера, клікніть по ньому правою кнопкою миші. Виберіть з контекстного меню пункт «Властивості». Якщо у пунктах «Робоча папка» і «Об’єкт» крім стандартної записи «C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\Chrome.exe» будуть інші комбінації чи інші невідповідності, необхідно відредагувати дану рядок.

Антивірусне сканування

Якщо описані вище операції не призвели до вирішення питання видалення спливаючої реклами в браузері Chrome, то потрібно використовувати спеціальну утиліту Kaspersky. Щоб застосувати її, необхідно завантажити та встановити програмне забезпечення на комп’ютер. Потім запустіть антивірусну програму і натисніть на кнопку «Scan Now», дочекайтеся завершення роботи сканерів. Програма повинна знайти «винуватця» проблеми і вивести на екран отриманий результат. Вам потрібно натиснути на кнопку «Apply Actions». Найбільш ефективним буде метод спільного використання кількох таких сканерів. Якщо програма Kaspersky в процесі роботи щось упустить, то замаскованого шкідника напевно знайде Hitman Pro.

Останній етап: мережеві банальності

Описані заходи не зможуть повністю позбавити від реклами в браузері Chrome, але вони допоможе боротися з деякими прояви цієї неприємності. Вам напевно вдасться нейтралізувати і знищити шкідливі програмні елементи. Зверніть увагу на дуже важливий момент – мережеве з’єднання. Адже трапляється так, що після того, як Ви позбулися від нав’язливої реклами, Вам треба потрапити в інтернет.
Але справа в тому, що антивірусні утиліти не завжди коректно зачищають хвости за рекламними вірусами. Іноді це призводить до скидання налаштувань. Тому, якщо разом з рекламою у вас раптом перестав працювати інтернет, скористайтеся нашими рекомендаціями. Зайдіть в пункт меню «Властивості оглядача». Використовуйте вкладку «Підключення» і активуйте пункт «Настройка мережі». В наступному вікні потрібно встановити прапорець на пункті «Автоматичне визначення параметрів». Після цього натисніть «ОК» і «Застосувати».
Не зайвим буде виконати перевірку системного файлу «hosts». Для цього переходимо в директорію C:\windows\System32\Drivers\etc виділимо останній файл і клацнемо по ньому правою кнопкою миші. У списку виберіть «Відкрити за допомогою…». В якості програми для перегляду застосовуємо стандартну програму Windows «Блокнот». Якщо в списку адрес ви знайдете щось, що нагадує «127.0.0.1 local hosts», необхідно видалити цей запис. При закритті програми «Блокнот» треба зберегти внесені зміни.

Висновок

Сподіваємося, Ви переконалися, що, незважаючи на те, що видалення реклами в браузері Google Chrome являє собою комплекс заходів, що його реально виконати навіть початківцями користувачами. Проте, реклама є для багатьох джерелом доходу, а попит на рекламні послуги зростає. Рекламщики будуть придумувати нові варіанти розміщення реклами в інтернеті. Доведеться і користувачам комп’ютерів знаходити нові способи видалення непотрібної реклами. Так що, дерзайте, успіхів Вам у спілкуванні з комп’ютером!