Спостерігаються останні півроку бум на ринку криптовалют привів не тільки до появи нових мільйонерів і мільярдерів, але і до зростання кількості кібератак, пов’язаних з використанням цифрових грошей. Причому, мова йде не тільки про поширення вірусів-вимагачів, оплата викупу в яких потрібно через Bitcoin.

Наблюдающиеся последние полгода бум на рынке криптовалют привёл не только к появлению новых миллионеров и миллиардеров, но и к росту количества кибератак, связанных с использованием цифровых денег. Причём, речь идёт не только о распространении вирусов-вымогателей, оплата выкупа в которых требуется через Bitcoin.  По данным Symantec, всё чаще хакеры взламывают сайты и внедряют в их код скрипты для фонового майнинга криптовалют. Когда посетитель просматривает такой сайт, скрипт начинает использовать процессор компьютера пользователя для майнинга. В учётом высокой стоимости криптовалют, такие кибератаки могут быть даже более прибыльными, чем распространение традиционного вредоносного ПО.  Как правило, антивирусные программы выявляют и блокируют такие скрипты. Это позволяет разработчикам антивирусов составить определённое мнение относительно степени распространения ПО для скрытого майнинга в интернете. При этом можно обнаружить связь между степенью распространения скриптов-майнеров и стоимостью криптовалюты Monero.

За даними Symantec, хакери все частіше зламують сайти та впроваджують їх код скрипти для фонового майнінгу криптовалют. Коли відвідувач переглядає такий сайт, скрипт починає використовувати процесор комп’ютера користувача для майнінг. З урахуванням високої вартості криптовалют, такі кібератаки можуть бути навіть більш прибутковими, ніж традиційного поширення шкідливого ПЗ.

Як правило, антивірусні програми виявляють і блокують такі скрипти. Це дозволяє розробникам антивірусів скласти певну думку щодо ступеня поширення для прихованого майнінгу в інтернеті. При цьому можна виявити зв’язок між ступенем поширення скриптів-майнер і вартістю кріптовалюти Monero.

Наблюдающиеся последние полгода бум на рынке криптовалют привёл не только к появлению новых миллионеров и миллиардеров, но и к росту количества кибератак, связанных с использованием цифровых денег. Причём, речь идёт не только о распространении вирусов-вымогателей, оплата выкупа в которых требуется через Bitcoin.  По данным Symantec, всё чаще хакеры взламывают сайты и внедряют в их код скрипты для фонового майнинга криптовалют. Когда посетитель просматривает такой сайт, скрипт начинает использовать процессор компьютера пользователя для майнинга. В учётом высокой стоимости криптовалют, такие кибератаки могут быть даже более прибыльными, чем распространение традиционного вредоносного ПО.  Как правило, антивирусные программы выявляют и блокируют такие скрипты. Это позволяет разработчикам антивирусов составить определённое мнение относительно степени распространения ПО для скрытого майнинга в интернете. При этом можно обнаружить связь между степенью распространения скриптов-майнеров и стоимостью криптовалюты Monero.Наблюдающиеся последние полгода бум на рынке криптовалют привёл не только к появлению новых миллионеров и миллиардеров, но и к росту количества кибератак, связанных с использованием цифровых денег. Причём, речь идёт не только о распространении вирусов-вымогателей, оплата выкупа в которых требуется через Bitcoin.  По данным Symantec, всё чаще хакеры взламывают сайты и внедряют в их код скрипты для фонового майнинга криптовалют. Когда посетитель просматривает такой сайт, скрипт начинает использовать процессор компьютера пользователя для майнинга. В учётом высокой стоимости криптовалют, такие кибератаки могут быть даже более прибыльными, чем распространение традиционного вредоносного ПО.  Как правило, антивирусные программы выявляют и блокируют такие скрипты. Это позволяет разработчикам антивирусов составить определённое мнение относительно степени распространения ПО для скрытого майнинга в интернете. При этом можно обнаружить связь между степенью распространения скриптов-майнеров и стоимостью криптовалюты Monero.

Дані звіту Symantec містять відомості про кількість щодня виявляються скриптів на системах користувачів. Можна відзначити, що після різкого зростання вартості Monero в кінці серпня і початку вересня до $150 за одну криптомонету кількість виявлених скриптів дуже швидкими темпами зросла до 2 млн на добу. Вперше 3 млн виявлених скриптів було зафіксовано в кінці листопада, коли ціна Monero досягла вже $200. З тих пір вартість кріптовалюти постійно збільшувалася і на поточний момент становить вже більше $400.

Такі скрипти використовуються для генерації Monero тому, що на відміну від більш дорогих Bitcoin або Ethereum, алгоритм CryptoNote більше підходить для майнінг на процесорах. Враховуючи особливість майнінгу, сума отриманого доходу залежить від тривалості роботи скрипта, а отже – від тривалості перебування відвідувача на сторінці сайту. Тому найбільш ефективними з точки зору майнінгу є сайти з потоковим мультимедійним контентом, які надовго привертають користувачів. Наприклад, у вересні скрипт-майнер був виявлений на двох сайтах Showtime. Також він був виявлений в деяких розширення для браузера Chrome. Крім того, Symantec виявила код для майнінг криптовалют і в деяких Android-додатках. Звичайно, ефективність майнінгу на слабких мобільних процесорах не дуже висока, але з миру по нитці краще, ніж нічого.

Джерело: The Verge