На Кубе впервые появился мобильный интернет

Хоча в це важко повірити, але мобільний інтернет на Кубі з’явився тільки нещодавно. Як повідомляє агентство Reuters, послуги мобільного інтернету надає підконтрольний державі телеком-оператор ETECSA. Поки що доступ до нього мають лише обраних журналістів державних ЗМІ. Але до кінця року зможе користуватися мобільним інтернетом вже половина населення Куби (5 мільйонів чоловік).

На Кубі розвивають мережі 3G, тоді як більшість країн Латинської Америки вже перейшло на 4G LTE, а деякі вже знаходяться на завершальному етапі тестування новітньої технології 5G. Так, і задоволення це не з дешевих. Кубинці заробляють приблизно 30 доларів в місяць. При цьому мінімальний пакет, який пропонує 4 ГБ трафіка коштує 45 доларів. Тобто, зрозуміло, що дозволити собі мобільний інтернет зможуть небагато.

І тим не менш, для Куби, яка по поширенню інтернету займає останнє місце в Латинській Америці, це величезний стрибок. До січня 2013 року, коли проклали оптоволоконний кабель з Венесуели, ця країна могла виходити в інтернет тільки через супутник, що було вкрай дорого і повільно. Але з тих пір в цій країні з’явилися публічні точки Wi-Fi (запустили першу в 2015 році) і пункти доступу до інтернету.

Раніше в мережу просочився урядовий документ з планами щодо розвитку інтернету, де говорилося про намір забезпечити інтернетом мінімум половину домогосподарств і 60% всіх абонентів мобільного зв’язку до 2020 року. Втім, багато кубинці досить скептично ставляться до цих планів. Станом на кінець минулого року ETECSA вдалося підключити до інтернету всього 11 тис. домогосподарств. І зараз навіть ті, хто готовий платити за інтернет, змушені чекати своєї черги на підключення.

Джерело: Reuters