На минулому тижні курс биткоина, за яким зараз стежать усі, навіть ті, хто так і не ризикнув купити криптовалюту, після стрімкого зростання різко обвалився на третину, змусивши багатьох неабияк понервувати. Власне, хтось змирився, а хтось панікує донині. На момент написання цих рядків криптовалюта трохи відновилася і зараз коштує близько $15 тис. (дані CoinDesk). Тим часом аналітики Morgan Stanley вирішили підлити трохи масла у вогонь.

Виконавши власне ринкове дослідження група фахівців Morgan Stanley під керівництвом Джеймса Фоссета заявила, що реальна вартість кріптовалюти може дорівнювати $0. Про це з посиланням на відповідний доповідь «Розшифровка биткоина» (Bitcoin decrypted) повідомляє Business Insider.

В розділі «Спроби визначити вартість Bitcoin» Фоссет перераховує головні причини, за якими неможливо визначити реальну ціну кріптовалюти. Серед них – відсутність процентних ставок, прив’язаних до курсу биткоина (з позиції теорії грошей, процентна ставка — це ціна грошей як засобу заощадження), відсутність будь-яких реальних товарів, що цінність кріптовалюти, а також проблеми, пов’язані з масштабністю мережі і транзакційними комісіями.

Фоссет також проводить аналогію з обсягами торгів на валютному ринку (середньодобовий показник) – $5,4 трлн проти $3 млрд у биткоина – і порівнює Bitcoin з Visa по кількості зроблених за день покупок – менше $300 проти $17 млрд.

Нарешті, на закінчення аналітик призводить графік, що демонструє прийняття кріптовалюти ринком інтернет-торгівлі. Як видно, за останні два роки позиції тільки погіршилися – два з п’яти найбільших продавців відмовилися від підтримки Bitcoin.

Остается добавить, что Morgan Stanley особо никогда не щадила Bitcoin. Ранее CEO Morgan Stanley Джеймс Горман назвал биткоин спекулятивным инструментом, не заслуживающим какого-либо внимания.  Источник: Business Insider

Залишається додати, що Morgan Stanley особливо ніколи не щадила Bitcoin. Раніше CEO Morgan Stanley Джеймс Горман назвав биткоин спекулятивним інструментом, не вартим якого-небудь уваги.

Джерело: Business Insider