На початку цього року Петро Порошенко затвердив Доктрину інформаційної безпеки України, яка б визначала національні інтереси та пріоритети державної політики в інформаційній сфері. І ось зараз Міністерство освіти і науки України розпорядився обмежити доступ до сайтів, що знаходяться в доменних зонах «.ru» і «.ру». Розпорядження стосується всіх вищих навчальних закладів та інших установ, що перебувають у підпорядкуванні відомства. Копія листа опинилася в розпорядженні ресурсу «УП».

В начале этого года Петр Порошенко утвердил Доктрину информационной безопасности Украины, определяющую национальные интересы и приоритеты государственной политики в информационной сфере. И вот сейчас Министерство образования и науки Украины распорядилось ограничить доступ к сайтам, находящимся в доменных зонах «.ru» и «.ру». Распоряжение касается всех высших учебных заведений и других учреждений, находящихся в подчинении ведомства. Копия письма оказалась в распоряжении ресурса «УП».

Як випливає з тексту, обмеження стосується усіх випадків, крім виняткових ситуацій, коли доступ надається певному колу співробітників і тільки за умови отримання дозволу керівництва.

Підставою для цього послужила згадана на початку Доктрина. У МОН такий крок пояснили захистом інтересів України у сфері інформаційної безпеки. Трохи незрозуміло, чому це зробили крок тільки зараз, якщо Доктрину прийняли ще на початку року. Ще незрозуміло, що там робить доменна зона Парагваю “.ру», доменні зони Росії .рф і .рос. Мабуть, у міністерстві трохи перестаралися.

Судячи з усього, ця ініціатива виходить не від МОН, а від Кабміну. За даними «УП», аналогічні доручення отримали всі міністерства, так що в майбутньому всі державні установи і відомства повинні будуть ввести заборону на сайти в доменах Росії.

Окремо у листі йдеться про необхідність проведення додаткової «роз’яснювальної роботи» щодо непозволительности використання російських сервісів, у тому числі поштових служб, службових цілях.

Джерело: УП