Microsoft смогла нарастить доходы, но получила убыток из-за налоговой реформы в США

Корпорація Microsoft розповіла про результати фінансово-господарської діяльності минулого кварталу. Для компанії це другий квартал фіскального 2018 року, який відповідає календарному четвертого кварталу 2017 року.

Отже, у другому кварталі фіскального 2018 року Microsoft отримала сукупний дохід в сумі $28,92 млрд, що на 12% перевищує показник аналогічного періоду попереднього року. Основний ріст був досягнутий завдяки успіхам продуктів Office 365, Dynamic 365 і Microsoft.

Підрозділ Productivity and Business Processes збільшило суму отриманого доходу на 25% – до $9,0 млрд. При цьому доходи від комерційних продуктів і сервісів Office збільшилися на 10%, включаючи зростання доходів від комерційних версій Office 365 на 41%. Зростання доходів від споживчих версій Office збільшився на 12%, а кількість передплатників споживчих версій Office 365 зросла до 29,2 млн. Продукти і сервіси Dynamics змогли принести на 10% більше доходу, включаючи значне зростання на 67% від Dynamics 365.

Виручка підрозділу Intelligent Cloud склала $7,8 млрд, що на 15% більше результату аналогічного періоду попереднього року. Доходи серверних продуктів і сервісів опинилися на 18% вище, найбільше зростання – на 98% – продемонструвало напрямок Azure.

Підрозділ More Personal Computing змогло збільшити дохід лише на 2% – до $12,2 млрд. При цьому виручка напрямки Windows OEM збільшилася на 4%, а комерційні продукти і сервіси Windows принесли на 4% менше доходу. Доходи ігрового напряму збільшилися на 8% завдяки випуску і успішним продажам ігрової консолі Xbox One X. Доходи від реклами за вирахуванням витрат на придбання трафіку збільшилися на 15%. Доходи від продажу пристроїв Surface збільшилися лише на 1%.

У звітному кварталі корпорація Microsoft отримала операційний прибуток у сумі $8,8 млрд. Разом з тим, у цьому періоді компанія списала витрати в сумі $13,8 млрд, що стало наслідком недавнього прийняття в США закону про податкову реформи – Tax Cuts and Jobs Act (TCJA). Це одноразове списання, і вона не вплине на майбутні фінансові показники Microsoft. Однак у звітному кварталі списання такої значної суми призвело до формування чистого збитку в сумі $6,3 млрд, хоча в аналогічному періоді минулого року було зафіксовано чистий прибуток $6,3 млрд. Збиток на кожну акцію склав $0,82.

Джерело: itc.ua