Microsoft рассказала, насколько заплатки, устраняющие уязвимости, замедлят ПК. Старые машины и сервера пострадают сильнее всего

Компанія Microsoft, яка вчора припинила розповсюдження оновлень Windows, закриває вразливості Meltdown, на системах із процесорами AMD, де воно викликало серйозні проблеми – багато комп’ютерів взагалі перестали завантажуватися, тепер розповіла про вплив латок на продуктивність систем на основі власних тестів.

Отже, гарною новиною є те, що для переважної більшості користувачів з новітніми комп’ютерами під управлінням ОС Windows 10 оновлення не зробить якого-небудь помітного впливу на продуктивність. А ось для користувачів, що використовують більш старі машини під керуванням ОС Windows 7 або Windows 8 все вже не настільки райдужно, в даному випадку зниження продуктивності буде більш істотним.

За словами Microsoft, найбільш суттєвим зниження продуктивності буде на системах із процесорами покоління Intel Haswell (2015) і старше. В даний час Intel разом з виробниками ПК готують відповідні патчі, але, відверто кажучи, більшість машин поки так і не отримало апдейт. Раніше Intel обіцяла «пропатчити» більшість уразливих систем до кінця цього місяця. Ні для кого вже не секрет, що ці оновлення призведуть до падіння продуктивності, але ступінь зниження, як підкреслюють у компанії, буде залежати від типу виконуваних завдань і віку системи. У Microsoft попереджають, що більшість тестів за останній час не включають усі патчі, стосуються і ОС, і процесора».

В офіційному блозі керівник підрозділу Windows Террі Майєрсон розповідає, що на машинах з процесорами Skylake, Kaby Lake або більш новими чіпами, що працюють під управлінням Windows 10, зниження продуктивності вимірювалося «однозначним числом». Іншими словами, падіння не перевищувала 10%. Також Microsoft розраховує, що більшість користувачів не помітять цього впливу, оскільки ці операції виконуються протягом декількох мілісекунд. У випадку більш старих машин з процесорами Haswell і старше падіння буде більш відчутним. На жаль, тут ніяких цифр Microsoft не призводить. Це наштовхує на думку, що все дуже погано і падіння може досягати тих 35%, про які говорили раніше.

Microsoft також попереджає власників систем під управлінням ОС Windows Server, особливо тих, у кого основним сценарієм є робота з інтенсивним введенням-виведенням даних.

«Windows Server і будь-який додаток з інтенсивним введенням-виведенням даних демонструє більш значне зниження продуктивності з включеними виправленнями. Саме тому треба дуже відповідально підійти до питання оцінки ризиків можливості запуску неперевіреного коду через Windows Server, щоб знайти необхідний баланс між безпекою і продуктивністю в конкретній середовищі».

По суті, Microsoft застерігає IT-компанії від поспішної установки виправлень і радить добре подумати, чи варто їх встановлювати взагалі. Це дуже незвично чути від Microsoft рада про те, що, можливо, не потрібно пропатчивать сервера. Втім, Meltdown і Spectre – це досить незвичайні уразливості, які складно експлуатувати.

Джерело: Microsoft