Корпорація Microsoft заявляла, що її операційна система Windows 10 зможе працювати на різних пристроях. І дійсно, крім традиційних комп’ютерів ця ОС керує роботою таких пристроїв як HoloLens, консолей Xbox One, смартфонів. Проте раніше Microsoft доводилося створювати окремі інтерфейси і для кожного типу пристроїв, які запускалися поверх ядра Windows. Тому зовнішній вигляд домашнього екрану консолі Xbox відрізняється від інтерфейсу програми Xbox на комп’ютері з Windows 10, мобільна версія і зовсім часто сприймається як абсолютно окремої ОС. Але в майбутньому ситуація може змінитися.

За даними джерел, обізнаних з планами Microsoft щодо подальшого розвитку Windows 10, компанія займається розробкою рішення, яке дозволить операційній системі адаптуватися і працювати в різних режимах на одному пристрої. Microsoft займається створенням Composable Shell (C-Shell) для власних розробників і розробників універсальних додатків Windows (Universal Windows Apps). C-Shell, фактично, є більш модульної версією існуючого Windows Shell, що відповідає за роботу меню «Пуск» і центру повідомлень. На даний момент Microsoft створює і підтримує кілька версій меню «Пуск» для різних пристроїв, але ідея використання C-Shell полягає у створенні єдиного меню «Пуск», яке автоматично охоплює різні режими і різні пристрої.

Такий підхід буде корисним для різних пристроїв, які можуть з’явитися на ринку в майбутньому. Судячи з чуток, Microsoft працює над секретним пристроєм Surface у вигляді блокнота з подвійним складним дисплеєм. Патенти демонстрували апаратну платформу, схожу з концептом цифрового блокнота Microsoft Courier. Патенти описують пристрій, здатне трансформуватися в блокнот, планшет або ноутбук. А якщо підключити такий гаджет до великого екрану, то кількість підтримуваних режимів роботи ще більше збільшується. А глава Microsoft Сатья Наделла раніше заявляв, що майбутні смартфони компанії і зовсім не будуть схожі на телефони.

Ідея Microsoft полягає у використанні ігрового режиму для запуску ігор з контролером Xbox, тихого режиму роботи з настільними додатками для підвищеної продуктивності, дитячого режиму з спрощеним інтерфейсом. Ці різні режими розроблені таким чином, що масштабуватися на різне устаткування, включаючи пристрої, які ще не представлені. Передбачається, що C-Shell замінить існуючу настільне оточення в Windows і стане єдиною оболонкою для всіх пристроїв.

У найближчі місяці на ринку можуть з’явитися пристрої, що дозволяють поглянути на можливості C-Shell. У першій половині 2018 року Microsoft має намір випустити Surface Hub 2. Це буде перше обладнання з C-Shell. Також у цьому році очікується презентація загадкового пристрою з кодовою назвою Andromeda Surface, яке отримає адаптивні режими.

Джерело: The Verge