До цього моменту всі розробники різних сервісів і додатків могли вільно використовувати домени Google для ефективного обходу блокувань в тій чи іншій країні. Але ось зараз стало відомо, що пошуковий гігант вніс зміни в сервіс Google App Engine і прикрив цю «лазівку». У числі перших зміни помітили розробники анонімного браузера Tor 13.

З тих пір зміни поступово впроваджувалися по всьому світу і зараз під загрозою опинилися різні онлайн-інструменти (месенджер Signal, VPN-сервіс Psiphon тощо), які використовують для обходу блокувань домени Google.

Суть в тому, що з недавніх пір Google припинила підтримувати техніку доменного фронтирования (domain-fronting), яка дозволяла використовувати мережу Google в якості маскування.

У заяві Google йдеться, що офіційно ця техніка ніколи не підтримувалася, а можливість перенаправлення трафіку сторонніми сервісами Google забезпечувалася ЗА особливостями компанії.

«Ми постійно вдосконалюємо нашу мережу і відключення фронтинга — частина запланованих змін. У нас немає ніяких планів по впровадженню цієї можливості», – йдеться в коментарі Google ресурсу The Verge.

Як відомо, з 16 квітня 2018 року Роскомнагляд в намаганні заблокувати месенджер Telegram додав до реєстру заборонених сайтів більше 16 млн IP-адрес Google і Amazon. У результаті інші сторонні сервіси, що використовують хмари Amazon і Google почали відчувати труднощі в роботі, тоді як Telegram продовжував працювати. Ця курйозна ситуація породила масу жартів і насмішок над регулятором. Неясно, чи є зв’язок між цими двома подіями, або так просто співпало. У будь-якому випадку, розробники більше не можуть використовувати Google як проксі.

Джерело: The Verge