Тільки ми встигли написати про те, що курс «Карбованця» з початку року показав чималий ріст і вперше перевалив за $1, як криптовалюта взяла ще один «психологічний» рубіж. Кажучи конкретніше, 21 листопада курс Karbowanec вперше перевищив $2, хоча зараз вже криптовалюта коштує трохи більше $1,5.

Можливо це просто збіг, але саме після нашої новини курс Karbowanec різко пішов вгору. Різкий сплеск інтересу з боку громадськості – призвів до того, що українська біржа btc-trade.com.ua не витримала наплив (на піку було близько 3 тис. осіб) і вийшла з ладу приблизно на дві доби. Почалося все з постійних збоїв, а потім біржу закрили на оновлення. Власне, дані сервісу Google Trends відмінно показують зростання пошукових запитів по фразі Karbowanec і сплеск інтересу до криптовалюте.

Після того, як обороти Karbowanec тільки на біржі btc-trade.com.ua почали перевищувати 10 млн грн, відомий Михайло Чобанян, організатор Bitcoin Ukraine Foundation і засновник сервісу Kuna Bitcoin, пообіцяв ближче до кінця року додати підтримку карбованця на свою біржу kuna.io. Крім того, карбованець також буде додано до криптоматы Cryptomat, що повинно полегшити купівлю валюти.

  • Karbowanec — це перша криптовалюта, орієнтована саме на Україну. Karbowanec була запущена 30 травня 2016 року і заснована на протоколі CryptoNote без премайна. Зараз найвідомішою криптовалютой на цьому протоколі є Monero. Карбованець ідеально підходить для майнінг як на CPU, так і на GPU. Зараз є кілька обмінників, на яких здійснюють операції з криптовалютой Karbowanec.
  • На початку листопада 2017 року вартість кріптовалюти «Карбованець» перевищила позначку в $1, показавши зростання майже в 70 разів з початку року.