Google з особливою завзятістю намагається створити для Android універсальне додаток для обміну повідомленнями. Пошуковий гігант повідомив про офіційний запуск нового сервісу Chat в складі існуючого додатка Android Messages.

Вперше про Chat ми дізналися ще в квітні. Нагадаємо, йдеться про рішення, яке забезпечить користувачам відправляти повідомлення прямо з ПК через браузер. Ця можливість реалізована з використанням стандарту Universal Profile for Rich Communication Services (RCS). Таким чином, відправляючи повідомлення цим способом користувачі будуть нести витрати лише за трафік, а не за кількість цих самих повідомлень.

До речі, крім звичайних текстових повідомлень через веб-версію Messages, можна відправляти стікери, смайлики эмоджи, анімовані зображення і короткі відеоролики. По суті, те, що пропонує Google, є аналогом настільної версії Apple iMessage.

Щоб почати користуватися функцією, потрібно перейти на сайт Android Messages і просканувати за допомогою камери смартфона з’являється на сторінці QR-код, щоб зв’язати пристрою.

В цілому це досить корисна функціональність, але її повноцінна робота вимагає відповідної підтримки з боку операторів мобільного зв’язку (тобто, сервіс буде працювати далеко не в усіх країнах). Крім того, передані цим каналом дані не шифруються.

Поширення відповідного оновлення для Android Messages, активуючого можливість відправки повідомлень з ПК, вже почалося. Як правило, його впровадження займе якийсь час. До речі, воно принесе і ряд інших поліпшень, а конкретніше: вбудований пошук анімованих зображень, функцію Smart Reply, попередній перегляд посилань і можливість копіювати висланий по SMS код при проходженні двофакторної аутентифікації в тому чи іншому сервісі одним дотиком.

Джерело: Google