Бывшие сотрудники Facebook и Google создали группу по борьбе с активным распространением технологий, включая смартфоны и соцсети

Група представників IT-сфери, які раніше працювали в компаніях Facebook і Google, стурбована небезпечними наслідками постійного використання соціальних мереж і смартфонів. Вони об’єдналися, щоб кинути виклик компаніям, які вони допомогли створити.

Ініціативна група створює об’єднання зацікавлених експертів під назвою Center for Humane Technology (Центр гуманних технологій). Поряд з групою некомерційних ЗМІ Common Sense Media планується спрямувати зусилля на лобіювання зниження розповсюдження технологій та інформаційну кампанію в 55 тис. державних шкіл в США. Ця кампанія отримала назву The Truth About Tech (Правда про технології), її профінансують Center for Humane Technology і Common Sense Media, а сума витрат складе близько $7 млн. У Common Sense Media має підтримку від партнерів, включаючи Comcast і DirecTV. Організація займеться освітніми програмами для студентів, батьків і викладачів, в яких буде розповідати про небезпеки сучасних технологій, включаючи депресію від частого використання соціальних мереж.

Вплив технологій, особливо на підростаюче покоління, стало гаряче обговорюватися в останні місяці. У січні два великі інвестори з Волл-Стріт Apple попросили вивчити вплив її продуктів на здоров’я і спростити впровадження обмежень на використання iPhone і iPad дітьми. Спеціалісти в галузі педіатрії та психіатричної допомоги закликали Facebook відмовитися від служби обміну повідомленнями, яку компанія представила для дітей віком від 6 років. Групи батьків також висловили побоювання щодо YouTube Kids, де іноді має тривожний контент.

Одним з перших проектів групи стане створення сайту of Ledger Harms (Довідник шкоди). Тут будуть публікуватися відомості про вплив різних технологій на здоров’я людей, а також способи отримання більш безпечних продуктів.

Група також має намір лобіювати закони, які дозволять обмежити вплив великих технологічних компаній. Спочатку будуть представлені два законопроекти. Один з них націлений на проведення досліджень впливу технології на здоров’я дітей, другий покликаний заборонити використання цифрових ботів без ідентифікації.

В Center for Humane Technology увійшли колишній операційний менеджер Facebook Сенді Паракилас, колишній виконавчий директор Apple і Google Лінн Фокс, колишній керівник Facebook Дейв Морін, творець кнопки Facebook Like Джастін Розенштейн, ранній інвестор у Facebook Роджер МакНаме та ін. Очолює організацію колишній фахівець з етики компанії Google Трістан Харріс. Група очікує, що в подальшому кількість її учасників зросте.

Джерело: nytimes