Киевстар, Vodafone и lifecell запустили в Украине 4G в диапазоне 1800 МГц [карты покрытия]

Велика трійка операторів Київстар, Vodafone і lifecell сьогодні вночі запустила в Україні 4G в новому діапазоні 1800 МГц і відзвітувала про перші результати роботи мережі четвертого покоління.

Оператор Vodafone Україна приступив до запуску мережі 4G в діапазоні 1,8 ГГц 1 липня в 00:01. За перші години роботи 4G в новому покритті клієнти Vodafone завантажили в два рази більше трафіку, ніж зазвичай у нічні години.

C 1 липня доступ до інтернету четвертого покоління на частоті 1,8 ГГц отримають жителі близько 50 населених пунктів в наступних областях: Київська, Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Одеська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Кіровоградська і Херсонська.

На думку компанії, новий етап будівництва мережі четвертого покоління дозволить охопити ширшу територію країни, забезпечивши істотне збільшення покриття населених пунктів. Таким чином, сервіси 4G стануть доступні мільйонам українців.

Детальна інформація про 4G-покритті Vodafone Україна доступна за наступним посиланням.

У свою чергу Київстар поки запустив 4G в діапазоні 1800 МГц лише в Києві, щоб забезпечити «килимове покриття на всій площі столиці. За даними компанії, згодом 4G з’явиться у багатьох містах України і дасть можливість абонентам відкрити ще більше можливостей для використання мережі четвертого покоління. Зокрема, 3 липня LTE-1800 з’явиться в Одесі, 5 липня — у Львові, а потім і в інших обласних центрах України.

«Київстар» надає швидкісний мобільний інтернет з максимальною теоретичну швидкість передачі даних в діапазонах 2600+1800МГц – до 700 Мбіт/с. Кількість абонентів «Київстар», які скористалися 4G в діапазоні 2600 МГц з моменту запуску в квітні, перевищила 1 млн, при цьому споживання трафіку мобільного інтернету четвертого покоління перевищило 2400 ТБ.

Оцінити покриття Київстар 4G-зв’язком можна за наступним посиланням.

1 липня 2018 року оператор lifecell також запустив 4G в діапазоні 1800 МГц у найбільшій кількості (232) населених пунктів України. До кінця року оператор планує забезпечити покриття новим поколінням зв’язку для 1500 населених пунктів, при цьому 50% населення України отримають доступ до технології 4G.

Сьогодні lifecell запустив мережу стандарту 4G в діапазоні 1800 МГц у 18 областях України. В окремих містах Донецької, Луганської, Кіровоградської, Херсонської, Чернівецької та Закарпатської областей 4G доступний в діапазоні 2600 МГц, а до кінця року буде запущено в діапазоні 1800 МГц. Це дасть абонентам оператора, серед яких 70% користувачів смартфонів, а майже 38% мають LTE-моделі, доступ до четвертого покоління високошвидкісного мобільного Інтернету.

Карта покриття 4G оператора lifecell доступна за наступним посиланням.

Джерела: Київстар, Vodafone, lifecell, itc.ua

Так само читайте ради як підібрати і де купити собі модем підтримує стандарт 4G LTE: Як підібрати для 4G модем