Китайских студентов сгоняли на фабрику собирать Apple Watch — иначе грозили не отдать дипломы

В Apple проводиться розслідування робочих умов на фабриці в південно-західному Китаї. За даними гонконгської організації Students and Scholars Against Corporate Misbehaviour (SACOM), студентів місцевих училищ на цю фабрику зганяли працювати під загрозою невидачі дипломів. Фабрика займається в тому числі складанням годин Apple Watch, повідомляє The Guardian.

SACOM опитала 28 студентів, які працювали на фабриці в Чунцыне, провінція Сичуань. Всі зізналися, що працювали на фабрик е не по своїй волі, при цьому іноді доводилося працювати в нічні зміни, з 8 вечора до 8 ранку, з мінімальними перервами на відпочинок.

Це організовувалося під вивіскою «стажувань», хоча насправді, за даними SACOM, фабрика просто домовляється з училищами про робочій силі, особливо в періоди, коли обсяги виробництва сильно виростають (під різдвяний сезон, наприклад).

«Наші сертифікати про випуск утримуються керівництвом училища, якщо ми відмовимося виходити на роботу», – розповідав один із студентів, вивчав e-commerce, в коментарі організації. Стажування можна трудовим законодавством країни, але за даними SACOM, ця робота не мала нічого спільного з навчанням. “Ми як роботи на складальних лініях. Повторюємо одну й ту ж процедуру сотні і тисячі разів кожен день», – розповів один із студентів.

Нагадуємо, вчора Apple представила новий MacBook Air і повністю нові iPad Pro.

Джерело: ain.ua