«Карточка киевлянина» начнет работать как единый электронный билет в муниципальном транспорте Киева уже в апреле текущего года

З квітня 2018 року, коли в столиці запрацює єдиний електронний квиток, «Карткою киянина» можна буде користуватися як проїзним не тільки в метро, міської електрички та швидкісному трамваї, але в тролейбусах і трамваях.

Щоб скористатися «Карткою киянина» як електронним квитком, достатньо буде просто прикласти її до валідатору – пристрою для зчитування даних з електронних документів, які вже встановлюються в салонах громадського транспорту. Після цієї поїздки будуть списані з карти. У разі, якщо пасажир має право пільгового проїзду, то через соціальне додаток «Картки киянина» пільга буде зчитана автоматично.

«Транспортный модуль «Карточки киевлянина» дает возможность вести учет и идентифицировать пассажиров городского муниципального транспорта. На основании этих данных перевозчики смогут получать из городского бюджета полную компенсацию за проезд льготников. Использование данной платформы позволит избежать неточностей и погрешностей в формировании статистики, упростит систему расчёта между КГГА и коммунальным транспортом», – рассказала Алина Максименко, менеджер проекта «Карточка киевлянина».  Кроме удобства для пассажиров, транспортное приложение «Карточки киевлянина» поможет коммунальным перевозчикам посчитать реальное количество льготников. Авторы проекта считают, что благодаря этому из тени можно будет вывести значительную часть средств, полученных от продажи «серых» билетов.  А это дополнительные поступления в городской бюджет и повышение окупаемости городского муниципального транспорта. По их данным внедрение единого электронного билета повышает поступления от транспортных услуг в городской бюджет в среднем на 50% (к примеру, в Батуми (Грузия) эта цифра составила 60%).«Транспортный модуль «Карточки киевлянина» дает возможность вести учет и идентифицировать пассажиров городского муниципального транспорта. На основании этих данных перевозчики смогут получать из городского бюджета полную компенсацию за проезд льготников. Использование данной платформы позволит избежать неточностей и погрешностей в формировании статистики, упростит систему расчёта между КГГА и коммунальным транспортом», – рассказала Алина Максименко, менеджер проекта «Карточка киевлянина».  Кроме удобства для пассажиров, транспортное приложение «Карточки киевлянина» поможет коммунальным перевозчикам посчитать реальное количество льготников. Авторы проекта считают, что благодаря этому из тени можно будет вывести значительную часть средств, полученных от продажи «серых» билетов.  А это дополнительные поступления в городской бюджет и повышение окупаемости городского муниципального транспорта. По их данным внедрение единого электронного билета повышает поступления от транспортных услуг в городской бюджет в среднем на 50% (к примеру, в Батуми (Грузия) эта цифра составила 60%).

«Транспортний модуль «Картки киянина» дає можливість вести облік та ідентифікувати пасажирів міського муніципального транспорту. На підставі цих даних перевізники зможуть отримувати з міського бюджету повну компенсацію за проїзд пільговиків. Використання даної платформи дозволить уникнути неточностей і похибок у формуванні статистики, спростить систему розрахунку між КМДА і комунальним транспортом», – розповіла Аліна Максименко, менеджер проекту «Картка киянина».

Крім зручності для пасажирів, транспортний додаток «Картки киянина» допоможе комунальним перевізникам порахувати реальну кількість пільговиків. Автори проекту вважають, що завдяки цьому з тіні можна буде вивести значну частину коштів, отриманих від продажу «сірих» квитків.

А це додаткові надходження до міського бюджету та підвищення окупності міського муніципального транспорту. За їх даними впровадження єдиного електронного квитка підвищує надходження від транспортних послуг в міський бюджет у середньому на 50% (приміром, у Батумі (Грузія) ця цифра становила 60%).

Крім того, найближчим часом компанія UNIT, інвестор і розробник «Картки киянина», планує запустити мобільне додаток проекту – спочатку на платформі iOS, а пізніше на Android. Завдяки новій платформі у користувачів з’явиться можливість придбати електронний квиток на своєму смартфоні і переглядати статистику поїздок за «Карткою киянина».

Нагадаємо, що раніше розробники проекту запустили відкритої онлайн-реєстрації, яка дозволить всім жителям столиці користуватися рядом сервісів «Картки киянина», не маючи на руках фізичної карти.

Джерело: UNIT