Кабінет міністрів України підготував поправки до Кримінального кодексу, які посилюють відповідальність за кібератаки на критично важливі об’єкти інформаційної інфраструктури. Відповідний законопроект під № 8304 був зареєстрований в минулий четвер, 19 квітня, і зараз знаходиться на розгляді профільного комітету Верховної Ради.

Законопроектом, серед іншого, передбачено збільшення терміну максимальної кримінальної відповідальності за відповідні злочини з нинішніх 2-5 років до 6-8 років, а також збільшення терміну дії заборони на право займати певні посади або займатися певною діяльністю з 2 до 3 років. Кримінальну відповідальність за повторне вчинення такого правопорушення хочуть збільшити до 10 років позбавлення волі.

Крім цього, Кабмін пропонує посилити адміністративну відповідальність за створення і поширення шкідливого ПО, підвищить суму штрафу за це правопорушення до 3-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85 тисяч гривень).

Також повідомляється про посилення відповідальності за необережне поводження або незаконне розголошення секретної інформації.

Ці дії автори законопроекту вважають необхідними заходи для посилення безпеки в умовах зростання кіберзагрози з боку Росії.

Тільки минулого тижня ми розповідали, що США і Великобританія звинуватили Росію в масштабній кібератаці шкідливим ПЗ, який вразив мільйони роутерів по всьому світу. Ще місяцем раніше США звинуватило Росію в організації кібератак на енергосистему й інші критичні об’єкти інфраструктури країни

Джерело: ВРУ і «Громадське»