Кабмин Украины утвердил новые правила размещения домовых телекоммуникационных сетей и доступа провайдеров к ним по стандартам ЕС

18 липня 2018 року, Уряд України затвердив єдині правила розміщення будинкових телекомунікаційних мереж і доступу провайдерів до інфраструктури будинків. Прийняті рішення спрямовані на імплементацію Директиви 2002/19/ЄС про доступ до електронних комунікаційних мереж та пов’язаних з ним обладнанням.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи ухвалення відповідних урядових постанов.

За словами чиновника, це стосується розміщення, модернізації, експлуатаційного і технічного обслуговування засобів телекомунікацій та порядку взаємодії власника інфраструктури об’єкта будівництва та замовника доступу (провайдерів).

«Ми наводимо порядок розміщення телекомунікаційних мереж у будинках (як вже існуючих, так і нових) за стандартами ЄС. Встановлюємо прозорі правила взаємодії власника і провайдера, дерегулируем умови доступу провайдерів до споживача», — зазначив Геннадій Зубко.

Зокрема визначається порядок звернення замовника до власника інфраструктури про доступ до інфраструктури будинкової розподільчої мережі (ДРС), термін розробки та видачі технічних умов щодо доступу, порядок розробки та погодження проектної документації, строки укладання договору та умови його розірвання, порядок і умови припинення користування елементами інфраструктури ДРС, демонтажу технічних засобів телекомунікацій, розміщених без укладення договору з доступу до інфраструктури ДРС тощо.

Дані зміни були зафіксовані у постановах «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва» та «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури будинкової розподільчої мережі».

Джерело: Урядовий портал