Дослідницька компанія Jon Peddie Research опублікувала звіт про стан ринку графічних рішень в четвертому кварталі 2017 року і за весь 2017 рік.

Відзначається, що в четвертому кварталі 2017 року було зафіксовано зниження обсягів поставки GPU: на 1,5% порівняно з попереднім кварталом і на 4,8% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. При цьому поставки настільних графічних пристроїв скоротилися на 2%, а поставки мобільних рішень для ноутбуків – на 7%.

Протягом усього 2017 року було реалізовано понад 363 млн графічних пристроїв. Також було продано понад 3 млн додаткових плат з дискретними GPU для потреб майнер криптовалют (на 4,62% менше показника попереднього кварталу) на суму $776 млн. Більшу частину продажів цих пристроїв припадає на частку компанії AMD.

У порівнянні з попереднім кварталом, в четвертому кварталі 2017 року компанія AMD змогла збільшити свою ринкову частку, в той час як Intel і NVIDIA, навпаки, втратили частину ринку. Якщо ж порівнювати показники аналогічного періоду попереднього року, то частка AMD незначно скоротилася частка Intel скоротилася більш істотно, а частка NVIDIA збільшилася. Конкретні показники представлені в таблиці.

У дослідженні наводиться показник проникнення GPU в комп’ютери. У четвертому кварталі 2017 року він склав 134% (показник має значення більше 100%, так як в одному комп’ютері може використовуватися як інтегроване в процесор графічне рішення, так і дискретна відеокарта). У порівнянні з попереднім кварталом цей показник скоротився на 10,06%. Це свідчить про зменшення кількості дискретних відеокарт в комп’ютерах. І дійсно, у звітному кварталі дискретні відеокарти були встановлені в 36,88% реалізованих комп’ютерів, що на 2,67% менше показника попереднього кварталу.

Що стосується всього ринку комп’ютерів, то в четвертому кварталі 2017 року обсяг поставок ПК збільшився на 5,93% порівняно з попереднім кварталом, але скоротився на 0,15% у порівнянні з четвертим кварталом 2016 року.

У Jon Peddie Research відзначають, ігри були і залишаються основною рушійною силою ринку GPU. Майнеры криптовалют створюють додатковий попит. При цьому очікується, що надалі попит на відеокарти серед майнер буде зменшуватися, що викликано зниженням прибутковості майнінгу. Проте зниження цін на відеокарти в найближчому майбутньому чекати не варто.

Джерело: jonpeddie