Пристрій важить 15 кілограмів, швидко заряджається і має унікальну систему пожежогасіння.

Устройство весит 15 килограммов, быстро заряжается и имеет уникальную систему пожаротушения.

Харківський інженер Олександр Цихмістро запатентував акумуляторну батарею для електромобілів з характеристиками, нібито переважаючими розробки Тesla.

Пристрій важить 15 кілограмів, швидко заряджається і має унікальну систему пожежогасіння.

«Час зарядки у компанії Тesla 40 хвилин до 80%, ми заряджаємо батарею за 12 хвилин до 80%. Повний заряд у неї відбувається за 75 хвилин, а у нас за 20 хвилин. Приділено увагу системам пожежогасіння. Таких систем ні в одному електромобілі немає», — розповів 44-річний інженер-електромеханік.

Винаходом авторської акумуляторної батареї електромобіля Олександр Цихмістро займається останні три роки. Він вже запатентував дослідну модель і тепер оформляє патент на винахід.

Винахідник уточнив, що використав у своєму пристрої два елемента Тesla. Інші складові зроблені на 10 харківських підприємствах.

Батарея має унікальну дворівневу систему пожежогасіння, систему підігріву та охолодження. Її потужність 24 кіловата, один її елемент важить 15 кілограмів.

На відміну від імпортних ця акумуляторна батарея вдвічі дешевше. Щоб налагодити промислове виробництво, потрібні інвестиції в обладнання, яке складають 2-3 мільйони доларів, вважає винахідник.

Харківський інженер заявив, що почав переговори з китайськими та європейськими компаніями.

Джерело