Intel опубликовала результаты собственных тестов влияния заплаток на производительность и принялась изучать случаи частых перезагрузок ПК на CPU Haswell и Broadwell после установки обновлений

Слідуючи настановам CEO Брайана Кржаніча, яка звернулася з відкритим листом до іншим компаніям із закликом бути більш відкритими по ситуації з усуненням вразливостей в процесорах Intel заявила, що вже займається вивченням повідомлень про приватних мимовільних перезавантаженні ПК з CPU Haswell і Broadwell після установки оновлення безпеки для Windows.

У повідомленні на офіційному сайті Intel говориться, що компанія розбирається в ситуації і, якщо потрібно, випустить відповідне оновлення прошивки з виправленнями. Також в компанії порекомендували не ігнорувати оновлення безпеки для ОС і програм, а встановлювати їх відразу без зволікання.

Одночасно Intel опублікувала результати власного тестування процесорів після використання латочок, усувають уразливості. Ось таблиця з результатами тестування: Blog-Benchmark-Table.

Власне, ці результати синтетичних і напівсинтетичних тестів підтверджують попередні дані Microsoft щодо того, що на машинах з процесорами Skylake, Kaby Lake або більш новими чіпами зниження продуктивності несуттєвим і більшість нічого не помітять. Ось тільки Intel для свого тестування вибрала чіпи трьох останніх поколінь і все старшої лінійки Core i7. Кажучи конкретніше, для тестів були обрані моделі Core i7-8700K, Core i7-8650U, Core i7-7920HQ і Core i7-6700K. Відзначимо, що найбільш помітне падіння продуктивності (більше 10%) спостерігається у тесті SYSMark 2014 SE Responsivennes, тоді як в іграх і веб-додатках воно на рівні 1%-2%.

Але непогано було б подивитися ще на результати більш старих чіпів (хоча б Haswell), особливо в додатках з інтенсивним введенням-виведенням даних. Раніше Microsoft без будь-якої конкретики заявляла, що в даному випадку падіння продуктивності буде найбільш відчутним.

Ще Intel підкреслює, що поки невідомо жодного випадку успішної атаки зловмисників із застосуванням Meltdown і Spectre.

Джерело: Intel (1, 2 і 3)